Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a macska...

Monori Seila kérdése:

Mi a véleményetek a macska kutya barátságról?

Figyelt kérdés
A nagyszüleim kitalálták hogy tavasszal hazahoznak egy kis kiskutyust az állatmenhelyről, viszont nekünk van egy jelenleg 8 hónapos cicánk. Mennyi idő alatt szoknak össze? Vagy megkedvelik egymást egyáltalán? Mit gondoltok?

2017. jan. 11. 15:11
 1/6 anonim válasza:
Nekünk van egy 8 éves kutyánk, viszont amikor őt megkaptuk, nekünk is volt egy macskánk, kb. 2-3 nap alatt összeszoknak azt kell hogy mondjam.
2017. jan. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a választ :D
2017. jan. 11. 15:19
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk van 3 macskánk, kutyákat mentünk a gyepmesteri telepről, tehát ideiglenes befogadók vagyunk anyukámmal(szóval elég sok kutya megfordul nálunk), azt vettem észre, hogy 10ből kb 2 kutya aki nem tolerálja a macskákat. A nagy részük vagy érdeklődve megy hozzájuk és megbarátkozik velük, vagy pedig észre se veszi őket. Viszont amelyik utálja a macskákat, az már akkor menni akar nekik, amikor meglátja őket, nem tudom hogy az ilyen viselkedésű kutyát hozzá lehet e szoktatni a cicákhoz. A cicáink közül 1 érdeklődik az új kutya iránt, 1 nem foglalkozik velük, meg 1 nem tud megbékélni még a saját kutyánkkal sem, pedig 3 éve van náluk.

Amúgy meg lehet kérdezni, hogy a kutyus hogy áll a macskákhoz, néha letesztelik őket erre.

2017. jan. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Két macskánk van, 2 és 3 évesek voltak amikor hazahoztuk a 9 hetes kölyökkutyát. A kutyus csak játszani akart viszont az öregebb macska nehezen fogadta el a kutyát. Egyszer próbált odakapni neki mikor a kutya felé közeledett, de elkerülte szerencsére. Ezután kicsit hanyagolták egymást, viszont a macska is kezdett megnyílni, bár csak akkor mert odamenni hozzá ha aludt. Pár nap elteltével már egész közel mentek egymáshoz, hát nemmondom, hogy kölcsönös a bizalom a két állat között, mert a macska még mindig tart tőle egy kicsit de már egy tálból is esznek simán anélkül, hogy zavarnák vagy odakapnának egymáshoz.


A másik macska pedig az első fél órában rettegett a kutyától, azonban már aznap együtt aludtak. Azóta is nagyon jól elvannak, a macska kimondottan szereti és várja, hogy a kutya nyúzza őt egy kicsit.

2017. jan. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem 1 èves volt a macskám amikor kiskutyát hoztunk, semmi baj nem volt.

Aztán amikor a kutyám meghalt, akkor már a macsek 14 volt ès az új kiskutyát is elfogadta. Igaz, nèha elcsattant egy saller amikor a kutya pofátlan volt, de szerettèk egymást. :)

Ma már a cicám nem èl, 3 èves volt a mostani kutyusom, amikor találtam 2 cicát a szemetesben, rögtön elfogadta őket is. Szóval nem lesz semmi gond, nyugi! :)

2017. jan. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ^^ Hát reméljük hogy nem lesz semmi baj és úgy összeszoknak, hogy egymás nélkül meg sem tudnának majd lenni.:'D
2017. jan. 11. 16:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!