Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A denevérek terjeszthetnek...

A denevérek terjeszthetnek valamilyen betegséget?

Figyelt kérdés
Minap egy denevért találtam a kamrában. Mivel egy ideje már téli álmot kellene aludnia, így van egy olyan sejtésem, hogy egy ideje már benn tartózkodik, csak nem vettem őt észre. A baj csak az, hogy szalonna, kolbász van felakasztva, amihez ő is hozzáférhetett. Tudom, hogy velünk ellentétben nem ezzel táplálkozik, de nem ismerem ezt az állatot, terjeszthet valami betegséget? Mondjuk már így is elment az étvágyam, még ha csak ott körülötte repkedett is.. Az állatorvos sok okossággal nem tudott szolgálni.
2017. jan. 20. 21:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Aki földre hullott denevér életét így menthetik meg:

Szerezzen egy jól zárható kartondobozt, erre fúrjon apró szellőzőréseket!

Kesztyűvel fogja meg a denevért és tegye bele a dobozba! Ha fél tőle, akkor kartonpapírral nyúljon alá és így tegye a dobozba!

A dobozt vigye fagymentes, meleg helyre, majd hívja fel ezt a telefonszámot: 06 30 689 2727, segítünk! Az, akinek nincs pénz a telefonján, csörgesse meg a számot, a madármentő állomás visszahívja!

Ezt tudom ajánlani!

2017. jan. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Veszettséget terjeszthet, bár nem túl gyakori betegség, de nem árt elővigyázatosnak lenni.


Ha lehet vedd fel velük a kapcsolatot, mert rovartáplálék nélkül hamar elpusztul: [link]

2017. jan. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm mindkettőtöknek.:)
2017. jan. 21. 18:00
 4/4 anonim ***** válasza:
Nagyon vigyázz hogy meg ne harapjon, a legtöbb álalttal ellentétben a veszett denevér még sokáig elél, ha megharap nem csak tetanuszt de egy fincsi veszettség sorozatot is fel fog írni neked a doki azt meg senkinek sem kívánom.
2017. jan. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!