Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Szeretnék állatot magam...

Piriiiii kérdése:

Szeretnék állatot magam mellé, az alább leírt állapot mellett mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

20 éves egyetemista lány vagyok, albérletben élek Budapest belvárosában. Tanyán nőttem fel egy alföldi város szélén, mindig volt állatunk (a tehéntől, lótól kezdve a kígyóig, macskáig, díszmadarakig mindenféle). A belvárosban értető okokból hiányzik ez, hiányzik a zöld és a természet, az állatok, szeretném ezt orvosolni. Viszont sajnos időm az nem sok lenne foglalkozni az állattal, így például a kutya ki van zárva.

De örülnék, ha az állat igényelne törődést, sok szeretetet, szeretne bújni. Gondoltam a macskára is, ha befogadnék egy kiscicát, amelyik sosem élt másként, mint bent, nem lenne talán olyan rossz neki. Azért napi több órát vele tudnék lenni, nem is arról van szó, hogy napokig magára hagynám. A patkányra is gondoltam.

Egyéb ötletek? :)


2017. jan. 22. 17:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez alapján bármit tarthatsz.

Csincsilla, degu,hörcsög,nyúl,egér,patesz,különböző dísz madarak,hüllők,kígyók és kétéltűek.


De a legideálisabb tényleg egy cicus lenne :)

2017. jan. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 TR75 ***** válasza:
93%

A kismacseknak eleinte kell a társaság, egyedül nem szeretnek lenni, kell nekik az ingergazdag környezet, nem feltétlenül jó választás. Ha nincs lekötve a figyelme, akkor nekiáll rendezkedni a lakásban :-D

Esetleg egy olyan menhelyi macs, aki már nem kiskölyök (mondjuk 1-2 éves).

2017. jan. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem sem macskát. Nagyon kell nekik a tér, mozgás.


Teljesen megértelek, hogy szeretnél állatot, hiszen mindig "zöld közelben" éltél korábban, de akkor azt is tudod, hogy a lakásban sok állat ugyanúgy szenvedne - illetve jobban - mint te, aki visszasírod a sok zöldet.


Egyébként, amikor egyetemista voltam, nekem nem fért volna bele a napjaimba egy házi kedvenc.


Nincs ottani (budapesti) barátnőd, barátod, rokonod, ismerősöd, akinek van állata - és vele (az állatkával, nem a gazdájával ;-)) foglalkoznál annyit, amennyit lehet, de mégsem kötnéd le magadat?


Albérletben amúgy sem túl szerencsés állatot tartani, főleg, ha bármi miatt költözni kell.


Szerintem gondold át az állat és a saját életed miatt is.

2017. jan. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
95%

Mivel albérletben vagy és bizonytalan a jövőd, ki tudja hol fogsz majd egyetem után kikötni, én inkább egy kisállatot ajánlanék,aki egy terráriumban vagy ketrecben elvan. Mobilis,ha költözöl tudod vinni magaddal.És hát inkább tűrnek meg egy hörcsögöt albérletekben,mint egy macskát.

Szóval én aranyhörcsögöt vagy törpesünt ajánlok.

A hörcsögről tudok nyilatkozni. Be lehet rendezni szépen a terráriumát úgy,hogy természetes legyen és neked is jó legyen ránézni és a hörcsögnek is jó legyen az élete.

Moha,száríott növények,fából készült berendezések stb.. Szerintem jó választás lenne.

De egy akváriumot is indíthatnál, azt is meg lehet csinálni gyönyörűre,egy kicsit közelebb hozná a természetet a lakásban:) Persze a halakhoz nem lehet bújni,úgyhogy valamilyen kisállat mellett gondoltam.:)

[link]

[link]

2017. jan. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Azért tudnék rá időt szakítani, írtam is. Csak míg egy kutya például jóval több nevelésre szorul, addig egy macska kevésbé. Egyébként én is inkább kisebb állatra gondolok, így jött képbe a patkány is. Igazából kígyót szeretnék nagyon, na az tökéletesen megfelelne ennek, és kompenzálná a szépségével, hogy annyira nem szereti, ha fogdossák, nyüstölik. Csakhogy a kígyó speciálisabb jószág.

Ebben az albérletben lehet állatot tartani, és elég tágas lakás minden szempontból.

Szerintem egy kutyának is bőven megfelelne, ha a gazdinak lenne ideje arra, hogy vigye, foglalkozzon vele. Nálam ezért is van kizárva (pedig milyen boldog lennék... :( )

Igazából az akvárium sem rossz ötlet, köszönöm. Nem is gondoltam rá eddig igazán..

2017. jan. 22. 18:26
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Talán egy tengerimalac. Ha napi kétszer fél órára kézbe veszed, és egy órára kiengeded a lakás egy elkerített részébe szaladgálni, akkor jó lehet. Nagyon szeretetéhesek, bújósak és igénylik a foglalkozást. Én például úgy szoktam tanulni, hogy az ölemben vannak. Minimum kettőt vegyél, társas lények. Egyedül tartva depressziós és boldogtalan lesz, ami pusztuláshoz vezethet. Nézd meg ezt az oldalt, minden rajta van a malacokkal kapcsolatban; [link]

Sok sikert! Majd írd meg hogy döntöttél! :)

2017. jan. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. Ha a malacok mellett döntesz akkor szerintem innen hozz: [link]
2017. jan. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
81%

A cica tökéletes erre a célra. :)


Rágcsálók, mint nyuszi, tengerimalac, nem igénylik a bújást, szeretgetést, maximum elviselik, és őket kettesével kell tartani, mert társas állatok.

Mindenképpen a cicára szavazok, sajnos bőséges a választék a menhelyeken belőlük.

2017. jan. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
45%
#8 a nyuszik nagyon is szeretik a simogatást. Nekem nyuszim van, még nem olyan kezes, de élvezi ha vakargatom a hátát. Nem csak a kutyákat macskákat lehet simogatni szeretgetni, a nyuszik nagyon szeretnek játszani és szaladgálni, szobatisztaságra nevelhetek, egyedül is lehet tartani őket ha sokat van velük foglalkozva de jobb ha párban vannak. A nyuszik ugyan olyan szeretgethetőek mint a macskák, szobatiszták mint a macskák, szeretnek játszani de nem igényelnek annyi foglalkozást. Remélem segítettem.
2017. jan. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

A macska nagyon jó választás.De ugye 15-20 évig is él jó esetben,úgyhogy ezt mérlegelni kell,hogy tudsz -e annyi időre felelősséget vállalni érte.

Ha igen,akkor hajrá.Lakásban is jól el van,főleg ivartalanítás után.

Nem olyan nehéz tartani és viszonylag olcsón kijön. Naponta ugye etetni 2-3x , almot cserélni, játszani vele..Nagyjából ennyi, cserébe sok szeretet ad és nevetést :D

2017. jan. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!