Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » VÉNUSZ LÉGYCSAPÓJA<---Valaki...

VÉNUSZ LÉGYCSAPÓJA<---Valaki bírna segíteni?

Figyelt kérdés
Rég óta gondolkodtam egy kis kedvencen, de időm híján egy ilyen kis növényre gondoltam. Ez egy húsevő növény, ha valaki nem tudná. Szerintetek érdemes lenne vennem egy ilyet? Valakinek esetleg van? Én utána olvastam egy-két dolgot, és nem tudom igazából...
2017. febr. 28. 16:37
1 2
 1/13 Hmmm hmmmm ***** válasza:

Nekem volt. 2 évig el éldegélt, amíg az egyik viharos szél ki nem nyírta, azzal hogy lefújta az ablakomból. A teraszon tartottam, ott kissé megszorult a meleg és annyira nem fújta a szél. Figyelni kell rá, hogy nagyrészt mindig nedves legyen a földje. szereti a vizet. és én személy szerint hetente 1x megöntöztem felülről is, hogy átmossam a földjét. itt gyakran tápoldatos vízzel. Viszont én nem ajánlom a lakásban tartását, ha esetleg panelban laksz, télen ugyanis mindig behoztam, és akkor mindig kicsit megcsappant az életereje. Várta nagyon a nyarat!

Szerintem megéri, utóbbi tapasztalat, ha olyan helyre rakod, akkor rakj pár követ az alsó tálcába, mert elég könnyűcske. Hozzátenném, 3 kis szájjal kezdte, és halála napján volt neki vagy 20, szóval egész nagyra fejlődött. Ja és olvass utána, mert azt hiszem, hogy ez az amikor hozhat magot, és az megölheti, vagy ilyesmi, már nem emlékszem.


ui: ne etesd túl mert az szintén megölheti! havonta 1-2 légy de az sem olyan kevés.:S :D én nem bírtam ki mert jó volt etetni. :D

2017. febr. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Hmmm hmmmm ***** válasza:
Hozzátenném, én csináltam így, ez nem szent írás! Első voltam.
2017. febr. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
Szia!Szerintem nagyon jo ötlet!Csak annyi még,ha lehet,bent kell tarani,idézem,hogy ne tegye tönkre a vihar.Tudod mivel kell etetni?
2017. febr. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
43%
Nekem van,de csak vegetál.A virágát kell levágni,ahogy elkezd kijönni,mert legyengíti,megöli,ha nem elég erős hozzá.Nekem tavaly hozta,lecsíptem időben.Azóta nincs "csápja".Kb alig él,de egyik nap ismét csíphettem le a virágot.
2017. febr. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :D

Kertes házban lakom, szóval ha tartanám, akkor a szobámba lenne. És kedves első válaszoló, így kb. méretre mekkorára nőtt meg? :D

És a legyeket honnan szereztél be? :s

És ez a csapás dolog, pontosan micsoda? x33

2017. márc. 2. 18:19
 6/13 A kérdező kommentje:
csáp* :x
2017. márc. 2. 18:57
 7/13 Hmmm hmmmm ***** válasza:
Első vagyok.Hát, most hogy mondjam ?:D kb akkora volt mint egy iphon 7 plus. Csak körkörösen terjeszkedett. Hát én akkor is erősítem, hogy rakd ki nyáron! Akkor fog élni igazán, és nőni! :D ha bent van csak elvegetálgat magának... nekem ez a tapasztalatom. Amikor azt mondják, hogy csáp, akkor szerintem arra a részére gondolnak amivel bekapja a legyet. :D fontos, hogy sok legyen neki :D akkor szép! (szerintem)
2017. márc. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Ohh értem! :D

Rendben köszönöm a választ/válaszokat.

Remélem minnél előbb be bírok szerezni majd egyet. És még egy kérdés..ha léggyel akarom etetni, honnan szerzek legyet? xD

2017. márc. 19. 18:39
 9/13 Hmmm hmmmm ***** válasza:
26%
Hát, én úgy fogtam őket :D tudod berepülnek agyonütöd, neagyisten sikerül élve elkapnod ez ritkább... és belerakod holtan, majd egy fűszállal piszkálod, és összecsukódik :D csak kicsit meg kell csikizni :D
2017. márc. 21. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Hmmm hmmmm ***** válasza:
44%
ha él meg csak kitéped a szárnyait ( amit amúgy sem fogyasztana el ) és csak belerakod, és megeszi :D
2017. márc. 21. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!