Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ellepték a hangyák a földigili...

Ellepték a hangyák a földigiliszta tenyészetem mit tegyek?

Figyelt kérdés
2010. máj. 13. 13:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ki kell képezni a gilisztákat és fel kell állítani egy kommandós egységet közöttük, majd vezess áramot a földbe és az összes gilisztát küld hadba!
2010. máj. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:

Biokill???

Hangyacsapda??

Agyműtét??

2010. máj. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Látom nem voltam elég egyértelmű ezért leírok a fogyatékosok kedvéért.

Nem akarok a gilisztákkal játszani ezért nem tanítom be őket,horgászathoz kellenek.És nem tervezem sem ideggáz sem napalm bevetését mivel az kiirtaná a gilisztáimat.Valami olyan cucc kéne ami távol tartja a hangyákat de nem mérgező a girnyókra.A hangyacsapda nem volna elég hatékony mivel a kertben van a dolog.A biokill meg nem tenne jót a gilisztáknak sem.

2010. máj. 13. 14:34
 4/14 A kérdező kommentje:
Ja és az agyműtétet saját magadon is elvégezheted.Kell hozzá min.100 szög amit elversz egy fában majd teljes erőből nekifutsz fejjel.Minél nagyobb a szög annál jobb.
2010. máj. 13. 14:37
 5/14 A kérdező kommentje:
Ja a szög hegyes felét kell lefejelni.
2010. máj. 13. 14:37
 6/14 anonim ***** válasza:

Hali! Ha ez valami doboz, akkor esetleg próbálkozhatnál azzal, hogy a peremére veszel valami olyan hangya, vagy bogár csapdát, ami ragad (inkább az oldalára, hogy ne ázzon. Így a felfelé úton beragadnának. Kicsit hülye ötlet, de ez jutott először eszembe. Esetleg azzal is próbálkozhatsz, hogy valami kenyér darabkákkal, egyéb maradékkal "elcsalod" őket onnan. Esetleg próbáld meg megkeresni a fészküket, és ott kiírtani a hangyákat. Ha a tenyészetedbe fészkeltek, az ciki... Akkor cserés az egész föld, meg minden.


Amúgy mekkora giliszta tenyészeted van? Mesélnél róla?

2010. máj. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Tényleg érdekel, mert Én is szeretnék, csak nagyobb méretben, és baromfi élelmezésre. :)
2010. máj. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Hangyát kiirtani a legjobban fogamzásgátlóval lehet. Ez komoly. Cukros bevonatúak a tabik és behordják a bolyba és nem lesz utánpótlás!
2010. máj. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

A tenyészet 2m x 1.20m-es és kb 120cm magas a cucc olyan 60 centi magas benne de még kerül bele később anyag.Alulra 5 talicska baromfi trágyát tettem 1 zsák fűrészpor kiséretében hegyé szintén 5 talicska disznó trágya majd ez hegyé kerültek az elszáradt növények gondoltam várok két hónapot addig had szaporodjanak békében de jöttek a hangyák.

Egyébként a keret néhány öreg a orábbi tetőről leszedett vörösfenyő lécből van amit 4 fűzfakaróhoz szögeltem a fűzfakarók terv szerint le is gyökereztek és kizöldeltek így soha nem fog kirohadni csak migdíg vissza kell vágnom majd.A keret belsejére öreg padlószőnyeget szögeltem és alulra is a vakondok miatt ilyen szőnyeget raktam ez valami filc szerűség egyébként.Bár a neten mást ajánlanak de az ember mindíg abból dolgozik amilye van.


Közben meg is lett a megoldás remélhetőleg egy kerek dvd tokot áttalakitok a 10 darabos fajtából,találtam itthonn hangyaport ami ráragad a hangyára és kinyírja ezt belerakom ebbe nemi morzsa kiséretében így lesz egy jó nagy hangyacsapdám ami a boltiak sokszorosa méretben és sokkal olcsóbb is lesz.A bolti túl kicsi lenne bár lehet van ott is nagy de én még nem találkoztam vele.


A tenyészetről még annyit,hogy árnyékos helyre kel tenni nekem diófák alatt van és minden szerves anyag réteg közé kell szórni egy kis meszet mert ha elsavasodik a föld megdöglenek a hernyók ezt a neten olvastam.

Az instrukciókat innét merítettem [link]

2010. máj. 14. 09:50
 10/14 A kérdező kommentje:

Baromfi elélmezésre nem biztos a legjobb ötlet mert napi szinten nem megvalósítható szerintem mert netem azt olvastam,hogy 200 gilisztából é hét alatt lesz 250 ez 25%-os szaporulat aminek még meg is kell nőni szóval szerintem gigantikus menyiségű giliszta kell a tenyészet beindításához és jo nagy méretű ami nem kis munkával jár,bár olyan erőforrást aknáz ki ami egyébként veszendőbe menne.Olvastam valahol,hogy van hely ahol állítólag megfőzik és megeszik a gilisztákat állítólag a marhahúsra emlékeztet az íze.

A baromfi elélmezésre én inkább csigákkal próbálkoznák ezek is szaporák és szeretik a tyúkok és bármilyen zöldet megzabálnak a spanyol csiga elég szapora ez az a ronda barna háznélküli eperpusztító.

2010. máj. 14. 10:02
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!