Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az állatok valóban nem rendelk...

Az állatok valóban nem rendelkeznek tudattal?

Figyelt kérdés

Az oldalt böngészve az egyik kérdés alatt a válaszadó nagyon kiállt az az érve mellett hogy az állatok nem rendelkeznek tudattal.


Én ennek az ellenkezőjét gondolom illetve sok állatom volt/van ami kihat a személyiségükre (hiszen ha nincs tudata személyisége sincs) és egy állat se egyforma.


Kíváncsi lennék ti mit gondoltok erről?


2017. jún. 27. 07:48
1 2
 1/13 anonim válasza:
41%
Szia ! Szerintem az állatoknak ösztöneik vannak , persze van egy kèt okosabb pl kutya vagy holló vagy delfin akiknek magasabb az inteligenciajuk de úgy gondolom hogy nem úgy kell elkepzelni ökwt mint rgy ember tehat sztem ök nem igazan gondolkodnak.
2017. jún. 27. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Alain Delon ***** válasza:
48%
Akinek a közvetlen közelében volt már valamilyen állat, az tudja a választ, hogy van tudatuk.
2017. jún. 27. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
79%
Helyesbitek (elözö vagyok) szoval lehet h gondolkodik nemelyik amiket felsoroltam peldaul de sztem.ez a gondolkodas mas mint az embere.
2017. jún. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
63%
Aki szerint csak ösztöneik vannak, nem rendelkeznek tudattal, nem gondolkoznak, arra nem tudok mást mondani, minthogy primitív. Akinek vannak állatai és sokat van velük, az tudja.
2017. jún. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Dzseri ***** válasza:
76%
Akinek van pl: kutyája, macskája, lova, az tudja, hogy ezeknek az állatoknak van személyiségük és valóban mindegyikük más és más. Szerintem van tudatuk, látszik, hogy a szemükben, hogy gondolkodnak.
2017. jún. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Gondolkodni biztos, hogy nem gondolkodnak utolsó, ne röhögtesd ki magad.
2017. jún. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Az állatok is gondolkoznak, de nyilván nem lehet őket az emberhez hasonlítani.


"A belátásos tanulás ma már klasszikusnak számító vizsgálati helyzete a kerülőút-probléma, mely elrendezésében az állat jól láthatja a célt, de az közvetlen megközelítéssel nem érhető el, hanem szükséges, hogy az élőlény átlátja a szituációt és a belátása annak, hogy a megoldás nem kizárólag a célra irányuló akcióval érhető el. Köhler számos állatfajt vizsgálta e helyzetben, eredményként a vizsgált emlősök (majmok, kutyák) mind sikeresek voltak, a madarak (csikék) azonban nem.


A belátásos tanulás máig legismertebb példái Köhler majom kísérletei. A Gestalt pszichológus a majmokat olyan probléma-helyzetbe rendezte, amelyben valamilyen eszközt kellett használniuk a cél eléréséhez.


Egy Szultán nevű majomnak az volt a feladata, hogy a ketrecén kívülre helyezett banánokat begyűjtse. Saját végtagjai és a ketrecben elhelyezett rudak sem voltak elég hosszúak, hogy eléri a banánt. A majom eleinte még azzal próbálkozott, hogy egyetlen rúddal érje el a célját. Több sikertelen próbálkozás után, Szultán felfedezte, hogy ha vékonyabb rúdat a vastagabba illeszti egy hosszabb botot hozhat létre, amellyel már eléri a gyümölcsöt.


Egy másik helyzetben Szultánnak egy a plafonra felfüggesztett banánt kellett elérnie. A vizsgálati szobában több karton is volt a földön. A majom viszonylag gyorsan rájött, hogy a dobozokat egymásra rakva és ezekre rámászva eléri a célját, a banánt."


Forrás: [link]

2017. jún. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
78%
Van tudatuk es gondolkoznak is.A cicam pl tudja,hogy,ha valamit akar,akkor hozzam kell jonni pl,ha nem eri el a denevert,akkor en majd bizti levszem neki,azt is tudja,hogy,ha a konyhaablakon kopogok es o elindul visszafele,akkor a bejarati ajtonal talizunk es bejohet.Es mar ket cicam is rajott,hogy,ha ejjel csak,akkor kelek fel,ha kiakarnak menni etetes miatt nem.Jeleznek elindulnak a kijarat fele es mikor mar kimasztam az agybol rohannak a konyhaba.Ez azert szerintem nem osztonbol mukodik.
2017. jún. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
45%

Tessék, aki gondolja, vitatkozzon tudósokkal:


[link]

2017. jún. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
81%

Aki azt gondolja, hogy az állatok tudatlanok,és nem tudnak gondolkodni....Hát, meg van a véleményem az ilyen "emberről".... néhány állat simán intelligensebb nálad ;)


Nyilván gyököt vonni nem tudnak. De na.

2017. jún. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!