Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetek hivatásos...

Hogyan lehetek hivatásos hüllő tenyésztő?

Figyelt kérdés
Milyen papírok kellenek hozzá? Az állatnak is kellenek? Be kell, hogy jelentsem? Hogyan tudok leadózni az eladott példányok után? És legfőképp: MEGÉRI?

2018. máj. 2. 19:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem éri meg. Ki vesz mindennap kígyót ? :D Egy béka sem kerül többe 2-3 ezernél. Szóval nem.
2018. máj. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

megéri? ha szereted, de csak akkor, és ha naponta 8 orad van rajuk+ elo kaja tenyesztes stb+ egy futot ház 25fokra kb minden szoba ami eleg nagy ahhoz hogy sok fele lehessen


csak akkor ha ez az életed és csak a legjobbak érvényesülnek

olyan mint a hídtervező mérnök evi tobb szaz jon ki eu szerte (lehet h tobb) és hany hid kell a vilagon?????

csak a legjobbak ervenyesulnek


de a megerei kerdest nem ertem ha szereted csinalod, az állatmenhely nyitokat se az erdekli h megerei-e, csak szeretik

2018. máj. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A megéri nem az időre és a belefektetett pénzre értem. Azt szeretném tudni, hogy meg lehet- e élni belőle? Mivel napi 8 óra ahogy mondtad emellett nem lenne időm másra, de valamiből élni kell.
2018. máj. 2. 20:46
 4/8 A kérdező kommentje:
Ja igen és addig megvan, hogy kitenyésztem az állatot de hogyan papiroztatom? Hogyan adózok ha eladom? Tanítják ezt valahol?
2018. máj. 3. 07:51
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát, nem éppen a gyakori kérdések témakörébe illő a kérdésed. Nem tudok neked választ adni, mert nem vagyok hozzáértő, de tapasztalatból azt javasolom, keress fel egy vállalkozásokkal foglalkozó irodát, vagy önkormányzatot (célszerűbb nagyobb, városit felkeresned, ott több "ügy" mozog, nagyobb a rálátásuk), és ott érdeklődj. Nem tudom, él-e még a FEOR (foglalkozások jegyzéke), abban leírták az elvárásokat adott foglalkozáshoz, aztán az infók birtokában lehet foglalkozni a "hardver" feltételekkel, a megvalósíthatóság szempontjából. (Terület igény, környezet, pl. szomszédok, esetleg bizonyos életvédelmi vakcinák bespájzolása, stb, stb...), Ennek nyilván van egy költsége, az üzemeltetésnek is van költsége (az ellátáson kívül pl. állatorvos...), aztán jelentős költség lehet az egyedek regisztráltatása, dokumentumokkal történő ellátása..., szóval millió- és egy teendővel jár az ötleted megvalósítása, és sok sok tőke kell hozzá. CSAK megélhetési vállalkozásnak nem alkalmas egy ilyen ötlet, elhívatottság kell hozzá, egy ember nem is végezheti, mert ha baleset, betegség jön közbe, akkor is el kell látni az élőlényeket.

Idős ember vagyok, lassan már középkorú gyermekeim vannak, de ilyen ötletről lebeszélném őket (is).

2018. máj. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Az a baj, hogyha egy irodában vagy gyárban kellene dolgoznom hát nemtudom meddig bírnám. Állatokkal, főlwg kígyókkal foglalkozni meg egyenesen imádok! Nem a pénz a lényeg, ha jól csinálom biztos megélek belőle csak nem tudom hol kezdjem. Elég egy Okj vagy egyetem? Ha sikerül az első példányok és papírjaik mibe kerülnek? Hogyan jelentem be őket? A kicsik után mennyi az adó?
2018. máj. 4. 06:38
 7/8 anonim ***** válasza:

Ismét az 5-ös vagyok. Azt hiszem pótcselekvés az irogatásod ide. Mégis, hogyan gondolod, hogy a te részletkérdéseid/problémáid bárki meg tudja válaszolni, konkrét ismeretek nélkül? Vannak vállalkozásokkal foglalkozó irodák (ingyenesek is!), egyiket keresd fel, tapasztalt, rutinos, infók birtokában lévő emberek dolgoznak ott, bizonyára tudnak neked válaszokat adni, vagy jelenlegi ismereteik (emberi kapcsolataik alapján) könnyebben tudnak utána járni a dolognak. Mindenesetre NEM JAVASOLOM hogy belevágj a dologba, mert az általad leírtak szerint nincs meg benned a megfelelő kitartás, egy idő után a napi (monoton!) teendők is TEHERRÉ válnának számodra, amit ma még örömmel csinálsz. Más a munka, más a hobby...

A magán véleményemet írtam, a továbbiakban nem reagálok a felvetésedre, szerintem ez nem az a SZAKMAI fórom, ahol FELELŐSSÉGGEL tudna bárki is válaszolni neked. Járj utána a dolgoknak a megfelelő fórumokon, aztán döntsd el, hogyan tovább. (Nekem csak két - örökölt kutyám van- ezek rengeteg örömet szereznek, de rendszeres ellátást, törődést igényelnek. kb. mint a kisgyerekek! Üdv.!

2018. máj. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Oké, tisztázzuk. Nem azt mondtam, hogy nincs kitartásom hanem, hogy nem bírom a papírmunkát. SŐT rühellem! A neten semmi nincs fent róla mert mindenki kutyát, macskát, hörcsögöt meg ilyeneket tenyészt és amit eddig láttam az max OKJs tanfolyam vagy egyetemi állattenyésztés. Ezzel ellentétben én viszont kígyókat, gőtéket, kaméleonokat, agámákat akarok tenyészteni. Gondoltam ha nem ír erről senki és nem akarok kimenni Amerikába csak mert meg akarom tudni, hogy, hogyan kell elintézni a papírmunkát a jószágoknak akkor megkérdezem itt. HÁTHA akad valaki aki esetleg ért is hozzá és még van benne egy cseppnyi segítő készség. De ha nem hát nem, egyetemre így is úgyis megyek, csak ha már jelentkezek valahová ahhoz utána kell járnom, hogy biztos legyek benne. Arra viszont légyszíves ne kérj, hogy feladjam az álmomat mert ha energiát fektetnek bele akkor szinte bármiből meg lehet élni. És még mindig nem vagyok lusta csak nem szeretek több órákat papírmunkával tölteni naponta. Tudom ott is papiroztatni kell az állatokat de nem csak ebből fog állni remélhetőleg.
2018. máj. 5. 14:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!