Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a teendő palanária esetén?

Mi a teendő palanária esetén?

Figyelt kérdés

2019. okt. 24. 18:45
 1/6 anonim ***** válasza:
egy "a" betűt ki kell törölni
2019. okt. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Megköszönném ha a kérdésre is válaszolnál! Amúgy egy aqaell leddy 40es szettről van szó. Három és fél éves fél éve uj talajjal és uj élöközeggel van kb két hetevan benne az élősködő! Amugy garnélák és csigák otthona.
2019. okt. 24. 20:00
 3/6 Skid05 ***** válasza:

Van egy pár faj amit planáriaként azonosítanak, laposférgek mind, vannak veszélyesebb bestiák, melyek nagyobbra nőnek és nyálkát hagynak, ezt megtapogatva a felületeket meg tudod állapítani, ált a színük is sötétebb, őket nyilván ajánlott lenne levadászni, mielőtt ők vadásznak le másokat. Planária csapdákkal lehet próbálkozni gerinctelenek mellett.

A kisebb linkelt verzió a max 2 mm-es fehéres/áttetsző jószágok felszaporodása nagyobb szerves anyag tömegre utal, túletetés, túltelepítés, iszapos talaj. A vegyszeres irtás nem egyszerű történet a ’no planaria’ készítmény viszi a csigákat és a rákokat is, itt is marad a csapdás verzió, többeknek bevált. Mondanám, hogy amíg nem invázióról van szó megbékélnék a kisebb verzióval, de a garnélákban vedléskor ők is kárt tehetnek, ergo a csapda megfontolandó és a kiváltó ok felderítése.

[link]

2019. okt. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én valamikor rendeltem az eBayen no palaria nevű szert, nem olcsó, mert 5 ezer forint, ráadásul alig kell belőle pár gramm , viszont maradéktalanul kiírja a kis dögöket. Én csigák ellen is szoktam használni, mert azokat is elrendezi.

Itthon is kapható, csak valamennyivel drágábban mint kintről.

[link]

2019. okt. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat sikerült kiirtani valami fehér porral
2019. okt. 31. 09:25
 6/6 anonim ***** válasza:
durva, hogy 3 emberből 1 tudja leírni helyesen
2019. okt. 31. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!