Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit jelent az a vízinövények...

Mit jelent az a vízinövények tápozásában, hogy "teljes sor"?

Figyelt kérdés

Mi mindent kell kapniuk a növényeknek ehhez?

profito+vas+aquaplant tabletta+folyékony carbo jelenleg

Mi hiányzik ehhez?


2019. nov. 27. 13:52
 1/3 Skid05 ***** válasza:
100%

Makro-, mezo-, és mikroelemeket vagy csak makro és mikroelemeket értenek alatta.

Makro: nitrogén (nitrát formában), foszfor (foszfát formában), kálium.

Mezo: magnézium, kalcium, kén.

Mikro: vas, réz, bór, mangán…

Ami az esetedet illeti, a profito egy kiegészítő táp, arra (volt) jó, hogy egy társas akváriumot káliummal és mikroelemekkel lásson el. Bár ma már sokkal inkább számít akvakertész tápnak megemelt vastartalma miatt. Éppen ezért ha külön vasat adsz mellé az nem hogy nem előnyös, de inkább kártékony és algatápláló.

Az aquaplant foszfáttal jócskán megpakolt gyökeresedést, hajtásképzést segítő tabletta, tőzeggel, zeolittal és növényi hormonokkal, egy adott növény számára makroelem raktár a talajban, amihez a vízben lévő tápanyagok apadása esetén nyúlhat, illetve friss ültetésnél gyökérserkentő hatású.

A carbo egyes változatai káliumot (liqui) míg mások vasat (seachem) tartalmaznak a glutáraldehid (mint alternatív szénforrás CO2 helyett) alap mellé. Akkor ér valamit (mint tápanyag) ha egyébként az összes más elem elérhető és a szénforrás limitálja a növekedést.

Hogy mire van szükséged és mi hiányzik? Azt ennyiből lehetetlen megmondani.

2019. nov. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Salx Narval ***** válasza:
100%
Én ezt a kifejezést a RO, ill lágy vizes növényes akváriumok kapcsán halottam akvakertész kollégáktól és általában azt értették alatta ,hogy mesterségesen juttatnak minden szükséges tápanyagot a lelágyított vízbe. Halas akváriumoknál erre nincs szükség hacsak valaki nem kombinálja a kettőt. Azt én sem tudom megmondani, hogy neked mi kellene még hiszen ezt még úgy is nehéz ha mindent leírtál volna. Nálam általában közepes fényviszonyok mellett egy reálisan telepített akváriumhoz,közepesen kemény víz mellett elég a Happyplant és a házi készítésű tőzegtabletta (a gyári is) és 1-2 hetente a 30%-os vízcsere. Nagyon ritka, hogy ezeken kívül mást is használok.
2019. nov. 28. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nincs meg a "teljes sor", csak két erős kártya van az asztalon. 1.a vegyelemzős, hiánytünet analizálós szuper szintetikus, 2.a természetközeli, szintirásegítővel.

A 3.kártya talán egy szabályozott növényi táptalaj?

De értelmezhetem úgy is a "teljes sort" hogy nem egy

3-szereplős akváról beszélünk hanem egy valódi tóról az íróasztalon,üvegfalakkal minden kulcsszereplővel.

2019. nov. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!