Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit tegyek ha a növény elér...

Mit tegyek ha a növény elér majd a lámpáig?

Figyelt kérdés

A lényeg hogy van egy 25 literes akváriumom, és élő növények vannak benne(persze a halak mellett) és az akvárium bal szélére van felerősítve a víztisztítójuk és a lámpájuk, ami akkor nagyon jó mikor félhomály van a szobában pl.

És mint kiderült nagyon jól érzik magukat a növények, az egyik már annyira magasra megnőtt hogy lassan már eléri a lámpát

És azt szeretném kérdezni hogy ha majd eléri a lámpát az baj lesz?

Vagy próbáljam meg máshova átrakni a lámpát?



2020. febr. 10. 18:01
 1/8 V. Hélix ***** válasza:
100%
Metszd le a növényt. Amúgy nem sértegetni akarok, de 30l alatt csak ideiglesen lehet halat tartani, ennél kissebb ivadéknevelőnek vagy karanténnak jó. Milyen halad van, ha szabad tudnom?
2020. febr. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Legfőképp neonhalak. Kilencen vannak, plusz kettő, hát az a tipikus aranyhal, a pontos nevét viszont nem tudom fejből. Tudom hogy nem túl nagy, de jelenleg még csak ilyet tudtunk beszerezni. De rajra vagyok hogy nagyobb otthont kaphassanak.

Hogyan kell lemetszeni egy növényt? Bocsi, eddig sosem csináltam még hasonlót😅

2020. febr. 10. 22:56
 3/8 V. Hélix ***** válasza:

Neont nem lehet aranyhallal tartani mert az egyiknek min 22 a másiknak max 20° kell. Aranyhalnak min 200 liter kéne neonnak 60.

A növény végét egy tiszta ollóval levágod, egyes növények szaporíthatóak úgy, hogy a levágott szárat lenyomod a talajba(pl hínárfélék) de pl az anubiasszal ezt nem lehet megcsinálni.

2020. febr. 11. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Rendben, köszi!

Ezek szerint átvágtak az üzletben, direkt megkérdeztük hogy melyek tarthatóak pl együtt, de akkor erről gondoskodni fogok.

2020. febr. 11. 15:35
 5/8 V. Hélix ***** válasza:
Gyakran előfordul, hogy az eladó átver valakit, 99%-uk egyáltalán nem ért a haltartáshoz. Nézz utána akvarisztikai oldalakon a haltartásnak. A neonoknak szerezz egy nagyobb akvát, az aranyhalakat meg add oda valakinek akinek kerti tava van.
2020. febr. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Amikor írtad, hogy a növény végét vágjam le, akkor úgy értetted hogy a növénynek a tetejét vágjam le? Szóval hogy azt a részt ami kint van a vízből?

Hallottam olyat is hogy a főágat ne nagyon vágjam, viszont pont hogy a méretét kellene csökkenteni, mert nem tudom hogy lesz e abból probléma hogyha hozzáér a lámpához

2020. febr. 11. 22:54
 7/8 V. Hélix ***** válasza:
A metszés attól is függ milyen növényed van, ha meg tudod mondani a fajtáját jobban elmagyarázom.
2020. febr. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Megoldottuk!

Igazából nem tudom hogy ezt akartad e te is írni, de mi egy kicsi ollóval levágtuk azt a részt ami kint volt a vízből.

Ma ahogy hazaértem és megnéztem már láttam rajta újabb hajtásokat szóval azt hiszem minden rendben!

A halak akváriumáról pedig gondoskodni fogok

2020. febr. 13. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!