Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hal ürüléke fehér?

Hal ürüléke fehér?

Figyelt kérdés

Tegnap vettünk egy fekete mollit a már meglévő mellé és észre vettem hogy az ürüléke fehér színű.

Látszólag egészséges, eszik rendesen.

Olvastam, hogy ez hasvízkór is lehet. Jelenleg figyelem és ha több tünetet mutat külön veszem a többiektől.

Egy kicsit túl mozgásos, izgatott.

Lehet a táp váltás miatt? Nem tudom a boltban mivel eteték én tetra pro energy tápot használok.


Úgy hallottam ilyenkor nem kell nekik adni enni és helyre jön. Ez egy alga evő hal esetében is így van? Mert az algát ugyanúgy eszi ha nem adok neki tápot.


2020. febr. 23. 19:19
 1/1 Salx Narval ***** válasza:
Valószínűleg valami olcsó vacak kaját kapott, ilyenkor és az emésztőrendszert érintő fertőzések miatt szokott előfordulni, hogy salak nélkül csak a bélnyálka távozik. Valószínűleg a jó minőségű kajától hamar megoldódik ez a probléma. Főként növényevőknek szerencsésebb választás lett volna a Tetra pro spirulina de ez sem rossz kiegészítő eleségnek. Fő eleségnek a változatos fagyasztott kajákat ajánlom és a nyers, forrázott, ill félig főtt zöldségeket. Az ancinak farostra és néha állati eredetű kajára is szükségük van, nekik jobb a jól süllyedő nagyobb darab algatabletta.
2020. febr. 24. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!