Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez a szett jó egy bettának?

Ez a szett jó egy bettának?

Figyelt kérdés

DIVERSA STARTUP SET 50

Méretei: 50 x 25 x 30 cm ( h * sz * m). Az üveg vastagsága 4 mm.

Modern, fekete tervezésű megvilágított ARISTO tetőt tartalmaz 1 x 11 W fénycsövekkel IP67.

A belső Claro szűrő 300 l / h szűrőberendezéssel és 50 Wattos hőfokszabályozással működik.

Az akvárium műanyag sarkokkal van ellátva.


Teljesen kezdő vagyok, és a halacska már megvan, egy nagyon pici akváriumban volt eddig, mert azt mondták, hogy elég neki. Utána olvasgattam, és próbáltam cselekedni, amint tudtam. Szeretnék minden tőlem telhetőt megtenni. Továbbá az lenne a kérdésem, hogy milyen kezdő és viszonylag olcsó növényeket tegyek az akváriumba?Ezekhez gondolom a világítás kevés..nagyon muszáj bele élőnövény? Vagy nem lehetne csak mohával megoldani? Olvastam, hogy az akváriumot is újonnan hagyni kell napokig, hogy a hasznos baktériumok elszaporodjanak. Erről is tudnátok pár szót írni, hogy ez hogy működik? Előre is köszönöm, bármilyen tanács jól jön!



2020. ápr. 1. 19:45
 1/4 anonim ***** válasza:

1 bettának jó ez a szett.

Remélem a mostani akváriumban van szűrő.

Ha van benne, akkor azt tedd át a nagyba, és járasd együtt a 2 szűrőt legalább 2 hétig.

A kifolyó vizet pedig úgy állítsd, fordítsd az üvegnek , vagy valaminek, hogy minél jobban megtörd az áramlást, mert azt nem szereti.

Utána elég a szettes szűrő is, de a szivacsát mindig csak leszívott akváriumvízben nyomkodd ki. A víznek meg heti 2x15 %-át cseréld le állott vízzel.


Növényből, anubias nana (ezt nem kell elültetni, csak rákötözni valamire), gömbmoha, jávai moha, a vízfelszínre dobálhatsz átokhínárt, az is jó úgy, nem kell elültetni, és felülről biztonságérzetet ad a halnak.

Az akvárium legyen fedett, hőmérséklet 27 fok körül.

Kajának fagyasztott vegyes mix, artemia, daphnia, fehér, fekete szúnyoglárva... Napi 1-szer, heti 6-szor.

2020. ápr. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Vagy 2 kis adag naponta, de akkor tényleg mini adag legyen.

És mivel áramlás nem igazán lesz, a részleges vízcseréket aljzatporszívózással csináld.

2020. ápr. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
És a mostani akváriumod vizének a nagyját is tedd bele a "nagy" akváriumba!
2020. ápr. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ, az a helyzet, hogy hagytam magam lóvá tenni, és egy 5 literes akváriumban van, hőmérővel és műnövényekkel szűrő, fűtő, és led nélkül. A lakásban el tudtam érni a 23-24 fokot, bár tudom, hogy ez így is kevés neki.
2020. ápr. 1. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!