Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az alábbi összeállításban...

Az alábbi összeállításban gondolkodom: Kékgurami 2,Vitorlás 2,Paradicsomhal 2,pirosorrú pontylazac 10, neon 15, xifo 3,villásfarkú kalászhal Akvárium mérete: 160*60*60-as. Kell ehhez vízlágyító vagy csapvízben megvannak e? Milyen szűrő kell?

Figyelt kérdés

2020. máj. 29. 10:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
A xifo az nagyon, nagyon kilóg ebből a csapatból, az biztos...
2020. máj. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Red cherry garnélában is gondolkodtam, de félek azokat a halak nem hagynák békén. Békés vízi világot szeretnék
2020. máj. 29. 11:20
 3/20 Tevenyereggyarto ***** válasza:
Hát azért a vitorlás is a gurámi is és a paradicsomhal is hajlamos a csipkelődésre, territoriális viselkedésre. Szerintem jobb lenne ha a nagyobb halakból csak egy max kettő fajt tartanál s inkább a rajhalakból legyen több. Garnélát nem ajánlok mert megennék mind. Az ,hogy jó-e nekik a csapvíz az a víztől függ. Ha kb 15 nk alatt van a csapvized akkor jó lesz nekik, de a szokásos magyar 20+ nk víz hosszú távon túl kemény lesz a legtöbbjüknek.
2020. máj. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Vitorlás/paradicsomhal és neon.. ÁÁ, nagyon ne. Ne törekedj arra, hogy minél többféle halat tartsál, inkább kevesebb faj és több egyed. Hidd el mutatósak, ráadásul csapat halak.


Lehetőleg olyan halakat tart együtt, amik természetben is egy helyen fordulnak elő. Gyors cikázó halat ne akarja olyannal együtt tartani, aki keveset és lassan úszik, mert stresszesek lesznek. Vízhőmérséklet, növényzet, vízkeménység, PH, stb mind-mind mást kíván a felsorolt halaknál is.

Pontylazac félét pontylazafélével, Sügérfélét sügérfélével ajánlott társas akváriumban tartani.

2020. máj. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Ezt ezzel a lendülettel el is felejtheted!

A gurámi lassan úszik, nagy úszósugaras, még átlag halak is megcsipkedik.

A paradicsomhal meg egy terminátor, az még téged is megcsipked üvegen keresztül.

15 xifo... ember, ha ekkora méretbe beraksz 15 xifót, konkrétan semmit nem tudsz melléjük rakni! Fél éven belül az fogja kitölteni az életedet, hogy kinek osztogasd el ingyen a többezer ivadékot.

És akkor ilyen környezetbe akarsz még vitorlást.

Meg red cherryt... törpegarnélát másfél centis nanohalakkal, mint egy törperazbóra, olyanokkal lehet társítani.

Ilyenek, mint vitorlás, meg paradicsomhal, nem nem hagyják békén, hanem nagyjából 3 perc alatt befalnák őket reggelire.


Nézd, inkább bele se megyek abba, mi lenne jó ehelyett, mert ez akkora káosz, hogy nem is tudok választani, meg nem is akarok helyetted.

Az biztos, hogy ez így nem életképes, és ez alapvetően egy rettenetesen kiforratlan terv.

Úgyhogy egyelőre konkrétumok nélkül pár tanács általánosságban, hátha mész vele valamire, vagy körvonalazódik idővel valami, és majd visszajössz egy életképesebb irányvonallal, amivel kisebb módosításokkal lehet valamit kezdeni.


-Ahogy elhangzott, inkább kevesebb fajból többet, mint több fajból kevesebbet.

-Az én személyes véleményem, hogy egy nagyjából biotópnak hazudható összeállítás alapvetően magát az akvarisztikát jelenti, akár kezdő, akár legprofibb szinten. És egy ekkora tank meg is érdemelne egy szép biotóp kialakítást, de minimum, nem egy összecsapott salátát.

Ezalatt azt értem, hogy a lágy, feketevizű dél-amerikaitól kezdve a délkelet-ázsiain keresztül a félsós brakkvíziig itt aztán minden volt.

Szebb és profibb választani egy tipikus élőhelyet, és onnan összeválogatni a növényeket, állatokat.

-De még ha nem is fog meg a biotóp, akkor se mixelj túl nagy testű halakat, túl kis testűvel.

Túl lassút, túl gyorssal. Agresszívat, területvédőt, védtelennel.

Klasszikus sőt ikonikus lágyvízűt, félsós vízűvel.


Fél köbméternyi víztömeg ennél nagyobb profizmust érdemel. Ne úgy rendezd be, mint pistike az első 30 literes virágvázáját.

2020. máj. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Tevenyereggyarto ***** válasza:

#5

Neonból akar 15-öt, xifóból csak 3-at. Legalább is ezt szűrtem le. Na mindegy, attól még neked is igazad van.

2020. máj. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

"ha ekkora méretbe beraksz 15 xifót, konkrétan semmit nem tudsz melléjük rakni! "


Ezt elszámoltam, ez az igazság, akkor csak felszínesen futottam át a kérdést. Természetesen férne mellé más is, csak nem vitit, pláne nem gurámit raknék mellé, hanem mondjuk valami cichlasoma fajt, vagy egy kékszemű zebrasügért, vagy akár szivárványsügért.

2020. máj. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

#6, jogos, túl sok volt a mai nap, nehezen megy az olvasás. :D

Abba is hagyom...

A lényeg szerintem átment, hogy ezen a projekten még dolgozni kell.

2020. máj. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

A neonokat cseréld vörös neonra, mert így kompatibilisebb a vitorlással (méret, hőmérséklet).

Alulra semmit nem tettél. Ha marad a vitorlás, akkor egy csapat cory sterbai mehet, mert ők is szeretik a melegebb vizet.

A többi meg lehet ezekhez igazítani.

2020. máj. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos tippeket. Az az igazsàg az akvarium meg van màr ès a vilàgìtàs is, de se ajzat, se növènyek, se halak se szürès mèg nincs beszerezve.

Igen èn 3 xifot es 15 neont gondoltam. Abban biztam eleg nagy az ak varium hogy mindenki elferjen. Sajnalnam ha megennnèk a garnèlàkat.

En kicsiket akadok mindenből, igy a vitorlasokbol is termeszetesen.

Ha màr biotop akkor inkàbb del amerikai fajtak.

Termeszetesen tetszenek a sügèrek, de boltba azt mondtak azok megölik a többit es meg bèkès ès latvànyos közössèget szeretnek.

Pedig a meggyhasú sügèr is tetszene.

2020. máj. 29. 20:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!