Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Élő kagyló akváriumban?...

Élő kagyló akváriumban? Akinek van, vagy volt, tudna írni pár fontos információt?

Figyelt kérdés

Vettem boltban kagylót, ( [link] igazából azt mondták nem kell különösebben foglalkozni vele. De volt ahol olvastam, hogy elfogyhat a vízben lévő kajája, meg ilyenek. Érdekelne milyen a viselkedése ha egészséges, honnan lehetne tudni ha valami baj van..


Az enyém jól elvan, néha kinyitja a "száját", egyébként meg akvárium tisztítás után 1-2 nappal mindig beleássa magát a kavicsba éllel, aztán meg se moccan.


Előre is köszi az infókat!


2010. aug. 1. 18:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha nem moccan akkor alszik.. és ha több ideje teszem azt 2 napja nem moccan akkor baj van...
2010. aug. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Salx Narval ***** válasza:
Nem akarok vészmadár lenni, mer konkrét ismereteim nincsenek az általad tartott kagylóról, de tudtommal halakkal együtt, csak az apró vándorkagylók tarthatóak.A többi kagyló kikelt petéi, a halakon élősködnek és sajnos az sem ad védelmet, hogy egyedül van, mivel a kagylók hímnős állatok.Én Balatoni vándorkagylókat tartottam, amikor aranyhalaim voltak, ezek felnőtt korban köveken, ágakon stb, telepednek meg és a petéik táplálékul szolgáltak a halaknak, a nagyok pedig szűrték a vizet.Kérdezz utána, kedves kérdező, nehogy megtámadják a halaidat, a kirajzott kis kagylók.
2010. aug. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Salx Narval ***** válasza:
Még talán annyit, hogy a növények tövéhez tegyél köveket, mert a kagyló kitúrhatja őket.Nem igazán szeretik a sódert, a homok jobb a tartásukhoz, min6-8cm vastag rétegben.
2010. aug. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nagy, boltban vásárolt tavi kagylókat tartottam, semmi probléma nem volt velük. Őszintén megmondva nem tudom mit esznek, de nagyon sokáig éltek, még annál is tovább, mint amit a kereskedésben mondtak... Egyébként szépen tisztítják a vizet.

Amikor megdöglik észreveszed, mert teljesen kinyílik. Nálam az egyiket ki is falatozták a halak mire észrevettem...

2010. aug. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Huhh, köszi a sok választ :)

A boltban az eladó nem mondta, hogy nem tarthatom halakkal együtt, pedig tudja hogy vannak halaim.. biztos szólt volna. De azért majd megkérdem.

Konkrétan ilyen kagylóm van: [link]


És a vizet hogyan tisztítsam? Mert ügye a halak azért bepiszkolják időnként, meg nekik ki kell cserélni néha egy részét. Elég ha pihentetem a cserevizet 1-2 napig?

2010. aug. 2. 22:42
 6/10 A kérdező kommentje:
Jahm, egyébként róluk csak annyi infót találtam, hogy akváriumba még nem tudták szaporítani őket... szóval szerintem a petékkel nem lesz gond.. :)
2010. aug. 2. 22:44
 7/10 Salx Narval ***** válasza:
Így,hogy még nem sikerült szaporítani, biztosan nem fog gondot okozni.Én 1-2 hetente cserélem a víz 20-30%-át.Klórtalanításra jó a pihentetett víz, egy nap bőven elég, sőt.Azt, hogy igényel e vízkezelőket, azt az adott víz mérése után lehet megtudni. Általában megfelelő a sima csapvíz.Én lágyítom,csersavazom és tőzeggel festem, de ez, a tartott halak igénye szerint változik.
2010. aug. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Elpusztult a kagyló :(

Valakinek valami tippje, hogy miért???

Jó lenne tudni, hogy milyen vízminőség kell neki, mit szeret mit nem.. meg hogy hogyan kell etetni (boltba azt mondták nem kell, de ezt kétlem)...


Most elvileg zebrakagylót kapok.

Arról valaki tud valamit???


Meg esetleg Red cherry garnéláról valakinek valami infója??


köszönöm

2010. aug. 12. 15:49
 9/10 anonim válasza:
Sziasztok! Nekem van egy 300 literes akváriumom. nagyon zegzugos sok kis búvóhellyel 5 fajta növénnyel 13 fajta hallal, összesen 67 db hal. Lementem a Dunára és mivel épp nagyon lent volt a Duna, így voltak partra vetett élő kagylók. Gondoltam megpróbálom mit szólnak az akvárium vizéhez. Szeretik a homokos részeket és jól érzik magukat. a talajból vagyis a homokból szűrik ki a táplálékot és mindig másznak arrébb ha kevés benne a kaja. halak nem piszkálják őket. gondolom szeretik az oxigén dús vizet ismert inkább az áramlásban maradnak.
2011. szept. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
igazából azért maradnak az áramlásban, mert a vizet szűrögetik
2015. dec. 31. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!