Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Guppi tartashoz egy ilyen...

Guppi tartashoz egy ilyen akvarium jo lenne?

Figyelt kérdés

Mielott meg megkapom, nem szeretnek 120 darabot tartani benne :)


[link]


2020. júl. 12. 18:48
 1/6 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Jobban jársz ha külön veszel meg mindent. A szettekben rendszerint gyenge a szűrés és a világítás pedig ez a két legfontosabb.

A legminimalistább guppi akvárium szerimtem:

-40 literes akva, max egy klasszik 54-es

-belső szűrő vagy ha nem akarsz helyet foglalni akkor egy akasztós ,akár házilag barkácsolt

-fűtő

-talajnak rostált sóder-apró kavics-homok és/vagy ezek keveréke, kb 1-3 mm szemcseméretben

-növényzetnek anubias mini, mohák, békalencse, kagylótutaj, esetleg valami kisebb cryptocoryne vagy echinodorus-féleség illetve egyéb előtéri növények, ha van olyan szobanövényed akkor arról is lehet hajtást vízben gyökereztetve felhasználni (csak a gyökere legyen az akvában)

-növényeknek világítás is kell, megközelítőleg 0,5 w/l ezeknek elég

-3-4 hét bejáratás és mehet 4 hím guppi (ha 54 literes akkor 6-8 is mehet, szűréstől is függ)

2020. júl. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
2020. júl. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kedves első! Mivel teljesen kezdő vagyok ajánlanátok akkor megfelelő szűrőt és világítást? 54 literes akváriumot választok, 6 hím guppival, többet nem szeretnék.
2020. júl. 12. 19:20
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg megelégszel ennyi állattal, akkor elmegy ez a szett.

Kizárólag árnyéktűrő növényeket tegyél bele!

2020. júl. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Mielőtt bármit megveszel: [link] , [link] , [link] , [link]

Alaposan kupáld ki magad lexikálisan.


Rákerestem külön a szűrőre. Azt írja 25-50 literes akváriumhoz való. Azt tudni kell ,hogy ilyenkor az alsó határt kell nézni, tehát az a szűrő ~25 litert tud megszűrni. A lámpa rajta össz-vissz 15 watt, igénytelenebb árnyéktűrő növények még megélhetnek alatta (pl: anubias mini, gömbmoha meg talán békalencse is megél mert az közel van a lámpához). Ezért is mondtam ,hogy jobb külön venni a dolgokat. Hát, heti 2x 30% vízcserével, nem túletetve (+heti 1 koplalónap) 4-5 hím guppival még eldöcöghet. De azért figyelj oda, pl: szűrőt ne csap alatt mosd ki hanem akváriumból való vízben kell kinyomkodni; akkor tisztítsd ha már nagyon megrakódott; ne húzd ki éjszakára stb. Azt írja szivacs van benne, azt nem tudom ,hogy mi mekkora. Ha esetleg aktív szén meg ilyenek vannak benne akkor azt vedd ki s tegyél bele akkora szivacsot ami elfér benne.

2020. júl. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Salx Narval ***** válasza:
100%
Növényeket csak-csak lehetne válogatni a benne lévő világításhoz de a szűrése harmat gyenge ha csak be nem éred pár db hím guppival v endlerrel. A gyenge szűrése miatt dús növényzetre, gyakori talajporszívózásra és hetente 2x 15% vízcserére lesz szükség alul telepített halnépesség mellett is. Esetleg beiktatható egy kiegészítő szűrő de akkor már nem erről a szettről beszélünk, hanem egy felturbózott változatáról plusz költségekkel.
2020. júl. 13. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!