Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vitorláshalat lehet tartani...

Vitorláshalat lehet tartani guppik, plattik és neonokkal?

Figyelt kérdés
Van egy 120 literes akváriumom amelyben guppi,platti és neon halak vannak. Az egyik ismerősöm fel kínált 3 darab vitorláshalat amik neki nem kellenek, viszont nem tudom tarthatnám e őket együtt az enyéimmel? Nem fogjak bántani az én halaimat?

2020. aug. 29. 22:49
1 2
 11/19 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
77%

Olvass utána a halaid igényeinek, akkor majd megérted hogy miről beszélek.

A halaknak egyéb igényei is vannak, nemcsak az, hogy vízben legyenek. Ennyi erővel összerakhatnám az arany sügért az törpe szívóharcsával, a moszatevő márkával, a gyöngygurámival meg a pirosorrú pontylazaccal, mert ezek mind tetszetősek számomra, és mind akváriumi díszhal, ugye?

2020. aug. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Jól lepontozódott Törpe pedig szerintem nem mond hülyeséget. Nem a pénztárca kellene az első legyen mikor halakat veszünk hanem azok igényei, társíthatósága. Akinek nincs pénze rá az egyszerűen ne vegyen halat. Ez a 3 faj egyike sem kényes viszont a guppi és platti többek közt keményvizes közép amerikai, a neon lágyvizes dél amerikai hal. Kicsit tájidegenek és eltérnek az igényeik de nem kényesek ezért köztes vízben megélnek mégha nem is az a legjobb nekik. De én amondó vagyok ,hogy az állattartás egyik kulcsfontosságú dolga ,hogy kihozzuk a legtöbbet. Neonok lágy fekete vizes akvában nagy egyedszámú rajban, guppi-platti jól növényesített keményvizes enyhén sós akvában érzik jól magukat.


Mindezektől függetlenül nem lesz bajuk a halaknak ha megfelelő a szűrés, növényzet, akvárium méret és egyedszám (guppi-platti esetében minimum 4-5 hal; neonból 8-10 hal és legalább 70-80cm úszótér).

2020. aug. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
100%

Remélem egyébként, hogy nem azért pontoztak le, mert nincs igazam, hanem a stílusom miatt.

Elismerem, tenyérbemászó tudok lenni, és köröm az ebet a karóhoz, ezért bocs.

2020. aug. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Már ne haragudjatok de ne engem hibáztassatok, az elárúsító nekem ezeket a halakat ajanlotta mikor mondtam hogy nem sok penzt tudok adni halakra. Nem mondtam hogy adjon minden olcsó halból hanem mondtam hogy segítsen milyen fajtát vegyek és ezeket ajánlotta. Azt hittem hogy az eladók azok tudják mit mivel kell együtt rakni. :(
2020. aug. 30. 21:34
 15/19 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

“Azt hittem hogy az eladók azok tudják mit mivel kell együtt rakni. :(”


*Nagy sóhaj*

Na igen, ez az a tipikus “azt hittem az eladó ért hozza” mondat amivel szerintem mindenki találkozott már. Rosszabb esetben személyesen átélte (annak idején sajnos én is megjártam egyszer így). Szerencsére nem nagy a baj, bár nem ajánlanám együtt ezeket a halakat (guppi mehet plattival, de a neon elég idegen tőlük) de legalább nem vitorlás+ betta van 50 literben még 10 féle hallal.

2020. aug. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%
A hibáztatásról: lehet ,hogy az eladó sózta rád őket DE a vásárló dolga felkészülten boltba menni úgy ,hogy tudja mit akar. Az eladó dolga az eladás. Ha bemész egy ruhaboltba és felveszed a legdrágább de egyben legrusnyább ruhakombinációt akkor az eladó nem lesz hülye ,hogy azt mondja “ez nem áll jól, próbáld azt a fele ilyen drágát”. Persze vannak kivételek de egy ilyen világban nem életbiztosítás úgy utcára lépni ,hogy “ilyen velem úgysem történne”.
2020. aug. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Jah, persze tájidegen. Az más kérdés, hogy a generációk óta farmokon szaporított halak akkor se ismernék fel a saját biotópjukat, ha a seggükbe harapna. A környezet, társítás legyen stresszmentes, az etetés megfelelő és annyi meg egy bambi.


A vízkeménység a nagyobbik gond. Ahhoz nem tudnak hozzászokni. A nem megfelelő vízkeménység jelentősen rövidíthet a halak életén. (Fogékonyabbak lesznek a betegségekre, a kemény vízben tartott lágy vízi halak belső szerveben ásványi lerakódásokat figyeltek meg stb.) Kezdőknek érdemes megnézni (legalább a vízszolgáltató weblapján), hogy mi folyik a csapból és ahhoz igazítani a halállományt. Megérteni, hogy mi történik a vízzel, ha lágyítani / keményíteni próbálja az ember, szabályozni a folyamatot, lényegesen nehezebb dolog.

2020. aug. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, már egy éve meg vannak ezek a halak és nem tűnik úgy hogy gond lenne velük, van sok zöld az akváriumban, 50x85 cm nagy az akvárium és még szaporodtak is amióta nálam vannak. Még ha eredetileg nem is kellett volna egybe rakni őket, mostmár össze szoktak.
2020. aug. 30. 21:57
 19/19 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

“Jah, persze tájidegen. Az más kérdés, hogy a generációk óta farmokon szaporított halak akkor se ismernék fel a saját biotópjukat, ha a seggükbe harapna. ”


Hát, na. Jó, nem épp a vadonból halásszák ki őket de mégiscsakna.


#18 Kérdező


Az ,hogy az elevenszülők szaporodtak szinte semmit nem jelent. Nekik szinte az is elég ha van köztük két különböző nemű (mondjuk az optimális arány náluk 1 hím 2-3 nőstény, de ez megint más téma). Viszont ha a neonok szaporodtak akkor valamit vagy jól csinálsz vagy a csapvizetek nagyon jó :D.

2020. aug. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!