Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Guppy halak szaporodasanak...

Kacsa Macsa kérdése:

Guppy halak szaporodasanak szabalyozasa?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Hogy tudom szabalyozni guppy halak szaporodasat? Hallottam olyanrol, hogy a betta halak megeszik az ebihalakat de a nagyobbakat nem bantjak.

2020. nov. 14. 18:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akarod, hogy szaporodjanak, ne legyen sok növény bent, s íg ynem tudnak elbújin, s a gyengék áldozatok lesznek. Ha viszont szaporítani akarsz, a növények levelei közé el tudnak bújni az ivadékok.
2020. nov. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Hát...nagyon nem tudod szabályozni...kb a betta megesz 1-2 ebihalat.
2020. nov. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Torokátum harcsa. Nálunk mindig megette a kicsket.
2020. nov. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Leginkább úgy tudod szabályozni ha csak hímeket tartasz vagy külön-külön vannak a hímek s nőstények. Ez a leghatékonyabb s legbiztosabb.

Persze lehet azt is ,hogy valamilyen ragadozót tartasz ami megeszi a kicsiket (nyilván olyat aminek megfelelőek az akváriumod mérete s a vízparaméterek) de semmi garancia nincs arra ,hogy egyáltalán vadászni kezd vagy ,hogy megeszi az összeset. Bettát ne, az bár lehet eszegetni fog a kicsikből de sokkal inkább a nagyokat tépi meg. Torokátum is abszolút lutri. Nekem van, sose bántottak semmi kisebbet. Láttam már beszámolót amint red cherry garnélákkal élnek békésen együtt. Álítólag a rabló csukaponty (Belonesox belizanus) hatékonyan “szabályoz” de velük nincs személyes tapasztalatom ezért nem tudom se alátámasztani sem cáfolni.

2020. nov. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. Valami megoldast muszaj lesz talalni, mivel ha elkezdenek szaporodni soha nem fog vege lenni.
2020. nov. 14. 23:46
 6/6 Zöldfülű Törpe ***** válasza:

A guppyk szaporodását csak úgy tudod szabályozni, hogy csak hímeket tartasz.

Ha külön tartanáda nőstényeket, az azért nem megoldás, mert már a boltban is megtermékenyülhet.

A szaporulat kordában tartására már több módszer is van.

Csak azért ne tarts ragadozót, hogy a szaporulatot felfalja. Főleg bettával ne társítsd a guppit.

De ha már van az akvában, akkor az szabályozza a létszámot, de a guppik maguk is kannibálok. A ritka növényzet "segít" levadászni a kicsiket, akár a többi halnak, akár neked...mert az is egy megoldás, hogy mindig kihalászgatod őket. A dús növényzet viszont biztonságérzetet ad a halaidnak, tehát ha nem szeretnél egy csapat idegbeteg szaporodógépet...

A szaporulatot úgy is kordában tarthatod, hogy figyeled a nőstényeket, és ha közeleg a szülés ideje, szülőketrecbe vagy kisebb akváriumba helyezed át, a szülés után pedig vissza. Ezekkel a kicsikkel te rendelkezel. Eldöntheted, hogy megtartasz belőle vagy megszabadulsz tőlük valahogy.

A guppik szaporodását márcsak azért is kordinálni KELL, mert nagyon könnyen túlszaporodhat, ráadásul beltenyészet alakul ki. Így a halak lebetegedése/pusztulását elkerülhetetlen.

2020. nov. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!