Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen aljzatok léteznek...

Milyen aljzatok léteznek akváriumhoz?

Figyelt kérdés
A szokásos kavics/ homok/ márványzuzalék helyett valami mást szeretnék. Létezik ezen kívül még valami?
2010. aug. 13. 23:57
 1/8 anonim ***** válasza:
mosott sóder, kvarchomok és gyöngykavics :)
2010. aug. 14. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ajzat még a halak benne élő halak igényeitől is függ..(első voltam)
2010. aug. 14. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Fenyőkérget nem lehet belerakni, ugye?
2010. aug. 14. 01:17
 4/8 Salx Narval ***** válasza:
Szerintem a természetes dolgok a legszebbek.Létezik már mindenféle talaj, üvegből,műanyagból,kerámiából,stb.Többféle színű festékkel megfestik a mészkövet és ezt is rásózzák a tapasztalatlan vásárlókra.A méregdrága táptalajok is, nagyon mű dolognak tűnnek számomra én legfeljebb egy vékony réteget használnék belőlük a talaj alá, kifejezetten tápolási célzattal.Szerintem egy lényeges dologra kell figyelni ha talajt választunk, hogy ne legyen durvaszemcsés, mert az ázalék összegyűlik alatta, közte és ez nagy mértékben terheli a vizet.Én 1-4 mm szemcsenagyságú kőzeteket ajánlanám,( gránit,lávakő, zeolit,bazalt,stb)valamint folyami sóder,kavics, amik durvaszemcsés homokkal vannak keverve.Óva intenék a magas mésztartalmú anyagoktól, mint pl a márvány, mészkő, stb.Természetesen ezek az anyagok is jók, ha kemény vízben élő halakat tart valaki. A fakérgek, gyökerek, mértékkel és kellő előkészítés után jó hatással vannak a vízre és dekoratívak is.Viszont a talajtakarónak készített fenyőkéreg nem használható akvarisztikai célra,mert át van itatva konzerváló szerekkel és gombairtóval.Ha te gyűjtöd és előkészíted akkor használható, de nem szabad, csak fakérget használni. Néhány szénfajta is használható ( barnaszénlapok,faszén,), de ezek is inkább dekorációnak. Esetleg elkeverve, más anyagokkal, talajnak is jó.Azt hiszem lehet válogatni, rengeteg talajnak való áll rendelkezésre, természetes és mesterségesen előállított anyagokból is.Itt azért megjegyezném, hogy a mesterséges akváriumi talajok némelyike ép olyan jó, mint a természetes, sőt. Csak nekem, nem tetszenek.
2010. aug. 14. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Gránit, bazalt, lávakő.

Van még a Manado táptalaj, ami inkább egy pufferelő, fedő réteg az igazi táptalaj fölé.

Nem értem, mitől lenne "mű" egy táptalaj...

2010. aug. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nekem most fekete bazalt zuzalék van, már régóta de az olyan ronda. Növényeket nem rakhatok bele a kékrákom miatt, mert az felaprít mindent. Mégis szeretnék valami természetes dzsuva kinézetet elérni. Lehet apróra vágok egy vasfát, aztán megnézem mi lesz belőle :)
2010. aug. 14. 11:22
 7/8 Salx Narval ***** válasza:
Attól, hogy mesterségesen viszik be az anyagba a tápot,festéket,nyomelemeket,stb és így granulálják a kellő méretre. Ezek az anyagok a természetben ebben a formában, nem léteznek.A természetes anyagokat, max, törik, rostálják, mossák.
2010. aug. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Szerintem se természetes.

A táptalaj világosabb barna mint az igazi föld és fehér tabletták úsznak benne. De mind1, a legdurvábban mű az inkább a márványzuzalék kékben, bordóban, zöldben hát olyat biztos nem látsz egy tóparton :)

2010. aug. 14. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!