Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet a baja az ambúliának?

Skid05 kérdése:

Mi lehet a baja az ambúliának?

Figyelt kérdés

Adott egy 20 literes akvárium, benne 1-2 szál egyéb növénytől eltekintve csak ambulia, tehát tápanyag-konkurenciáról nem beszélhetünk. A mellékelt képeken látható tüneteket produkálja azaz: alulról ígéretesen kezd el fejlődni, majd egy ponton megtorpan, az adott tő nem hoz újabb leveleket, helyette egy oldalhajtást (vagy azt se) inkább, az új hajtás ugyanezt megismétli, közben az alsó levélpárok rongyolódnak és lehullanak, az egyik képen jól kivehető.

Ami a fényt illeti, egy 23 wattos 6500k kompakt fényforrás világítja fényterelővel kiegészítve 10 cm-rel a felszínt fölött, legalább egy éves.

A jelenlegi tápértékek: 10-15 no3, 0.8 po4, 190 TDS vízcsere előtt.

Ami a tápokat illeti, néhány garnéla elhanyagolható hozzájárulása mellé TF tápokat kap.

A legutóbbi kísérletben 4 csepp macrót és 2 csepp plantert kapott / nap, az eredmény az lett, hogy rámérve a nitrátra és a foszfátra 2 hét alatt mindegyik drasztikusan megugrott, tehát kb hiába adtam macrot nem vették fel, miközben nem fakultak ki, tehát a micro elvileg elég volt a fejlődéshez.

Próbáltam, hogy egyben beadtam a heti microt, és csak a macrot kapta egész héten, ettől meg csak az alga nőtt.

De próbáltam már jóval több macroval (0.5 ml/nap), ugyanannyi micro mellett eredmény ugyanaz. A próbák legalább két hétig tartottak.

Az elmélet szerint ez egy egyszerű növény, ha nitrát van, nő…

20-25% csere / hét.

Az akasztós szűrő erősen fodrozza a felszínt.

GH: 8 kH: 4

Ötlet? Mivel variáljak?


[link]

[link]

[link]

[link]



2021. jan. 8. 21:15
 1/3 Tevenyereggyarto ***** válasza:
Mivel tápanyagokból úgy látszik van elég (egyébként szénforrás (pl: carbo) van?) ezért első körben én a fényre tippelnék, lehet már “kiöregedett”. Ezelőtt is csinált ilyet az ambúlia? Vagy csak mostanában?
2021. jan. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Eddig is hasonló volt a helyzet, már egy ideje kísérletezem. Co2 annyi van amit a kH és a pH biztosít.
2021. jan. 8. 22:24
 3/3 Salx Narval ***** válasza:
100%
Kálium de főleg a vas tartalmat kellene emelni. Vágd vissza a levéltő felett és ha majd frissíted ültesd kicsit távolabb egymástól a töveket. A csövet sem ártana cserélni. Egy pici akváriumban elég gyakran kaszabolni, frissíteni kell. Nehezen barátkozik meg a keményebb vizekkel és nem szereti a hirtelen vagy a nagy mértékű vízérték változásokat sem. Én úgy vettem észre, hogy az erős áramlást nem kedveli a levegő porlasztást pedig végképp nem bírja ha közvetlen éri. Kálium és vas tartalmú microval próbálkozz akkor talán a visszavágás után rendbe jön.
2021. jan. 10. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!