Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Betta szaporítása? Sűrgős!

Betta szaporítása? Sűrgős!

Figyelt kérdés
Ma összetettem a bettáimet egy 15 literes akváriumba. Az baj hogy szinte egyszerre vettem őket és egy aksiba voltak más halakal? A hímem nem építi a habfészket, néha néha kicsit megkergeti a mőstényt. Lesz ebből valami?
2010. aug. 15. 19:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Én úgy csináltam, hogya hímet raktam az akváriumba, a nőstényt egy belelógatott ikráztató ketrecbe. A hím megcsinálta a habfészket, és ha már látszott a csajon az érdeklődés(odaúszik az udvarló hímhez és ő is tetszeleg), akkor összeeresztem őket. Teljes a siker!

Az ikrázás után a nőstényt rögtön, a kishalak kikelésekor a hímet is ki szoktam venni. Ő addig erősítgeti a fészket, ha kipottan egy ikra, azt visszaviszi.

De arra figyelj, hogy a nőstény már érett legyen! A hasa gömbölyödik: tele van ikrával és a sávok a testén(már ha olyan színváltozat, hogy látszódnak a sávok) nem hosszában, hanem keresztben vannak. Ezek már biztos jelek.


Sok sikert!

2010. aug. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Vedd ki a nőstényt.Tedd be egy dunsztosüvegbe.Ha megjelennek rajta függőleges csíkok akkor jó.Holnap reggel engedd őket össze.Ha estig nem történik semmi,próbáld meg 1 hét múlva,ha igen párzás után vedd ki mindkettőt óvatosan.A kishalak kikelésekor kezd el gyengén porlasztani a vizet oxigénnel,keltess sórákot,és azzal etesd őket,vagy kezdetben ivadéknevelő táppal(1-2 nap)vagy főttojás sárgájával.Nagyon keveset,nehogy megmérgezd a vizet.
2010. aug. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én úgy csináltam, hogy a nőstényt meg a hímet egymásmellé tettem külön akváriumba, hogy megszokják egymást. Aztán amikor a hímnek meg volt a habfészek, át tettem a nőstényt, ahogy megvolt a dolog kivettem a hímet, majd pár hét elteltével kivettem a nőstényt is, 28 fokon kikeltek a betták 22 darab mind felis nőt:)
2010. aug. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!