Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvárium dekor rögzítéséhez...

Akvárium dekor rögzítéséhez használható ragasztó pisztoly,vagy káros a halak számára?

Figyelt kérdés
Pl kövek/ágak összeragasztásához

2021. márc. 4. 19:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
nem vagyok annyira jártas, de én inkább akváriumba való szilikont használnék, az tutira nem okoz gondot.
2021. márc. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Káros
2021. márc. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%

Ragasztópisztolyt azért ne használj, mert az csak egy ideig ragaszt meg valamit. Utána meg elengedi.


Anyukám óvónő, sokat használja. De nem megbízható ragasztó.

2021. márc. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

3. én nem tudom milyen patront használ bele mert nekem mindent stabilan megfog,sosem volt vele semmi bajom.


Kb borsónyi mennyiségre gondoltam mert annyi szilinkonért sajnálok kiadni több ezer forintot.

2021. márc. 4. 21:19
 5/11 anonim ***** válasza:
52%

Megfog mindent, de 2-3 hónap múlva szétesik.

Nem tudom, milyen patront használ.

2021. márc. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Próbáltam én is a meleg takonyragasztót kövekre, de valahogy szétesett mindig néhány hét, néhány hónap után. Atta volt jó, hogy kitöltse a hézagokat és így megálltak a kövek egymáson.

De ha úgy akarsz valamit ragasztani aminél a ragasztónak tartania is kell akkor arra nem jó megoldás. Még teljesen tiszta, százar felületeken sem...


FBS szilikont használtam az már ragadt rendesen

tényleg nem olcsó, de legalább van belőle kicsi tubus.


[link]

2021. márc. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Salx Narval ***** válasza:
100%
Én jó hasznát veszem száraz vízmentes ragasztásoknál, tömítéseknél de vizes helyeken elengedett a ragasztás, az enyém nem mállott ugyan szét de nem volt tartós ha víz érte utólag, pedig alaposan lepucoltam a felületeket. Én is az FBS ragasztót ajánlom, használom nyirkos, vizes helyeken. Esetleg írd le mit szeretnél mihez rögzíteni hátha van valakinek valami jó ötlete a ragasztáson kívül, vagy tud olyan ragasztót ajánlani ami évekig használható marad és elfogadható az ára is. Az a baj, hogy az FBS is idővel megköt ha egyszer felbontottad, legalábbis nekem még nem sikerült úgy lezárnom, hogy hónapok múlva is használható maradjon. Tényleg luxus egy borsónyi terület ragasztásához megvenni még egy kis tubussal is, persze ha nagyon fontos akkor nincs mese.:D Valami két komponensű műgyanta lenne jó kis kiszerelésben, ez később más dolgok ragasztására is használható lenne.
2021. márc. 5. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igazából csak köveket szeretnék egymásra rakni halomszerűen,csak stabilizálni akartam nehogy véletlenül felboruljon,de meglátom mennyire lesz ingatag és ha az lesz akkor kitalálok valami más dekort.
2021. márc. 5. 08:46
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

6 vagyok, én is egy halom követ raktam be a sügereknek. :D

Az üvegre tedd a követ ne az aljzatra! Az mozog, kiássák, stb. el fog dőlni. Az üvegen megáll stabilan. Kipróbálhatod a takonyragasztót, az enyém sem mállott szét, csak elválik hamar a felületektől.

Türemeljáték! A köveket addig forgasd, rakosgasd amíg a lehető legjobban illeszkednek egymáshoz. Én ha annó nem a panelben állok akvarászkodni akkor még a csemperagasztót is kipróbáltam volna. Az tuti megfogja a köveket! :D

2021. márc. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Salx Narval ***** válasza:
53%
Vagy ügyesen egymásra halmozod ahogy az utolsó válaszadó írta v, megveszel egy kis tubus FBS ragasztót. Egy halom kő rögzítéséhez nem egy borsószemnyi kell, ide már érdemes ennyi pénzt áldozni ha ragasztás nélkül ingatag lenne. Vettem már 800Ft ért is de általában 1000és párszáz Ft. A csemperagasztók között is vannak kis kiszerelésű, természetbarát és vízálló termékek de azokat sem kapod meg olcsóbban hacsak nincs burkoló ismerősöd akitől kérhetsz egy maréknyit.:D
2021. márc. 6. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!