Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Guppi és platti mellett nincs...

Guppi és platti mellett nincs tisztogató hal?

Figyelt kérdés
Vettem az akváriumba 7 guppit és 5 plattit. Szerettem volna 2 páncélos harcsát de nem volt sajnos. Lehet ebből probléma a vizet tekintve? Van benne viszont 2 Sün és 2 hajas csiga. 90 literes akvárium. 3 hetet járt üresen elő növényekkel és most szerettem volna bele halakat.

2021. ápr. 9. 21:27
 1/4 Skid05 ***** válasza:
100%

Ebből nem lesz probléma, viszont az elevenszülőkből - mivel két faj is van - amennyiben nőstény-hím vegyesen az állomány, el fog durvulni a bébibumm és seperc alatt több generációd lesz. Na abból lehet vízprobléma, minél kisebb a szűrőfelület annál hamarabb.


A vízcseréket viszont ajánlott aljzatporszívóval egybekötve megejteni akár hetente, mert a csigák nincsenek annyian, hogy a leszálló kajamaradékot maradéktalanul eltüntessék.

2021. ápr. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Salx Narval ***** válasza:
100%
Az elevenszülők nagyon jó "tisztogatóhalak", pláne ha tartasz hetente egy-egy koplalónapot. Ezek a halak ha nincsenek túletetve, vagy ha egyhangú a táplálékuk képesek egész nap algát csipegetni, főleg a mollyk de a tieid is hatékonyan tisztogatják a növényzetet. Sajna nem mindegyik algát szeretik.:D A talajtakarítást akkor is csinálni kell ha vannak talajlakók, max besegítenek kicsit mert megtúrják a talajt és ezáltal egy hatékony mechanikai szűrő a javát kiszedheti de csodát ne vár tőlük. Akkor vegyél csak páncélosokat, ha tetszenek neked mert nem helyettesíthető velük a talajtakarítás és a csigákkal, garnélákkal, ancikkal sem. Ha csak hím halaid vannak akkor a plattik létszáma is felvihető 7-re. Úszó lebegő növényzet telepítését is ajánlanám ha nem lenne.
2021. ápr. 10. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetlen, ami tisztítja az akváriumot, az te vagy, amikor hetente 20-30%-os részleges vízcserét csinálsz.


"Tisztogató" halak, csigák, garnélák stb.: minden ami bemegy a szájukon, az ki is jön a túlvégen, plusz, míg a csigák és a garnélák épp találhatnak elég eleséget maguknak az akváriumban, ha halak NEM.

Tehát, a halak igénylik a fajuknak megfelelő táplálékot illetve, a fajuknak megfelelő minden egyebet: társaság, vízparaméterek, dekoráció stb. Amennyiben páncélos harcsa alatt Corydorasokat értesz, minimum 5-6 egyed az ajánlott létszám fajonként, ahhoz, hogy biztonságban érezzék magukat, ne stresszelődjenek. Mivel nem takarítanak semmit, cserébe viszont terhelik a vizet, alaposan meg kell gondolni, hogy TÉNYLEG szeretnéd-e őket 5-10 évig nézegetni az akváriumodban. (Évekig ment a 112 literesem bármiféle talajlakó, algaevő nélkül, 3-4 süncsigával. Most éppen vannak, mert találtam olyat, ami tetszik, de nincs akkora különbség, hogy megérje velük foglalkozni, ha más fajt szeretnél inkább.)


"3 hetet járt üresen elő növényekkel és most szerettem volna bele halakat."

Ami szép és jó dolog, de akkor is ügyelni kell arra, hogy hirtelen ne terheld túl a szűrőbacikat. Várhatóan így is beletelik némi időbe, amíg a halak mennyiségéhez igazodni fog a számuk.


Szóval összességében jó, hogy most nem kaptál páncélosharcsát.

2021. ápr. 10. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Várok akkor még pár napot a beszerzésükkel mindenképp.
2021. ápr. 10. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!