Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A kerti tavunknak a széléről...

A kerti tavunknak a széléről a vakond beletúrt rengeteg mennyiségű földet a tó vízébe így a víz teljesen sáros lett.Le kell cserélnem a vízet, mert így nem maradhat, pláne nem télire. Hogy tudom lecseréni a vizet, hogy a halak ne pusztuljanak el?

Figyelt kérdés

2021. nov. 5. 12:50
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Biztos, hogy le kell, nem ülepszik le az aljára a föld? Mikor történt a túrás, tegnap éjjel?
2021. nov. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Már két-három hete legalább és van mindig egy újabb túrás is. Pl. ma. Nem ülepszik le. Nagyon sáros a víz.
2021. nov. 5. 12:58
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Pl. egy hálóval kimered a halakat a vízcsere előtt egy vödör vízbe.

Amúgy nem teljesen világos, mert ha télire is van benne hal, akkor az már 1 méternél mélyebb és nem lehet számottevő a föld mennyisége.

Ha viszont picike, akkor ki kell tisztítani időnként.

A halaknak amúgy nem árt, hiszen az összes nyílt víz alja földes/homokos.

2021. nov. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Áh, a továbbiak megelőzésére lehetne néhány mészkősziklát szerezni és körberakni. Ha még nem merült fel. De amúgy ja, vödörbe ki a halak és aztán vissza.
2021. nov. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem mélyebb 1 méternél, mert műanyag kádas tó. Sajnos nagyon sok földet tolt bele. Kézzel szedtem ki rengeteget, de maradt benne még nem kevés, amit csak vízcserével tudok kiszedni. Szoktam vizet cserélni, de így tél előtt még soha. Félek, hogy nehogy bajuk legyen most a hidegbe. Vödörbe szoktam kiszedni őket eddig is. De akkor hétvégén megcsinálom. Nagyon köszönöm a válaszokat!
2021. nov. 5. 13:18
 6/6 anonim ***** válasza:
ha lenne valami csatorna, vagy mélyebben fekvő terület, akkor tán lehetne azt, hogy slaggal "kipórszívózni" az iszapot az aljáról. Vagy ideiglenesen berakni egy vízszűrőt? Bár lehet nem bírná.
2021. nov. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!