Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » SOS!!! Kiszökött almacsiga...

SOS!!! Kiszökött almacsiga meddig bírja víz nélkül??? Valakinek tapasztalat?

Figyelt kérdés
2021. nov. 24. 22:26
 1/7 anonim válasza:
15%
Sajnálom de nem tudom😢
2021. nov. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Kb amíg kiszárad. Ez a körülményektől függően változó idő de száraz helyen nem sok.

Egyébként a jövőben nem árt fedni az akváriumot. Illetve legyen a lehető legjobb a vízminőség meg egyéb körülmények s ezzel is csökkented a szökési kedvet.

2021. nov. 25. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
43%
Én nekem éri csigáim vannak azok egész télen beburkolódzanak és ki se jó önnek.
2021. nov. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Salx Narval ***** válasza:
100%
Biztos, hogy kiszökött?, néha elássák magukat. Lakásban is elég sokáig kibírják mert ha bajba kerül "bezárkózik" és hibernál de azért nem árt gyorsan megkeresni (természetes környezetben hosszú hetekig hibernálnak, a kiszáradt iszapban is életben marad). Első dolgod legyen a talaj átkutatása, utána a szobáé, ha nem találod és nem tudsz minden bútort elmozdítani tegyél ki lapos vizes edényeket, megérzik a vizet. Tessék lefedni az almacsiga akváriumát ez akár szúnyogháló is lehet.
2021. nov. 28. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Salx Narval ***** válasza:
100%
Ha vannak nagyobb virágok akkor a cserepek földjét is nézd meg, hátha ott lapul.
2021. nov. 28. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen Mindenkinek!

Meglett,néhány órát, 3-4-et biztosan kint volt. Visszatettem,azóta is él és virul :)

Fedve van/volt az akvárium, de egy kis résen kiszökött. Mostmár azt is eltakartam, így nem tud többé meglógni :)

2021. nov. 29. 09:58
 7/7 Salx Narval ***** válasza:
100%
Örülök, hogy meglett. Azért annyi rést hagyj, hogy cserélődni tudjon a levegő. Használj szúnyoghálót a rés lezárásához.
2021. nov. 30. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!