Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy közönséges vízicsigáka...

Van egy közönséges vízicsigákat és hínárt tartalmazó akváriumom. Ma megláttam benne nagyon kicsi mozgó valamiket. Mik lehetnek ezek? Károsak? Hogyan tudom kiírtani őket? (kép)

Figyelt kérdés

Kisebbek mint 1mm, gyorsan tudnak mozogni, makró kamerával nagyjából le tudtam őket/ezeket fényképezni.


Levegőt nem pumpálok az akváriumba, csigáknak nem szükséges. Tisztítani sem nagyon szoktam, a hínároktól szép a víz, az algákról meg gondoskodnak a csigák.


Enni a csigáknak főtt répa szeleteket szoktam adni.


A csigák eredete: Hínárral együtt kerültek ide valami kertészetből vagy honnan, nálam tóba voltak egy ideig. Egy darabot akváriumba tettem, és itt elszaporodott, most vannak vagy 20-an, ha nagyobbak lesznek, mennek ki a tóba, vagy ismerősök akváriumába.


Ennyi jutott eszembe ami esetleg fontos lehet hogy hogyan kerültek ezek bele az akváriumomba. (Ez az akvárium kb fél éve van meg.)


Ha kérdés van, szívesen várom, és megpróbálok mihamarabb válaszolni rá.


Kép: [link]


Köszönöm 🐌



2022. jan. 10. 17:19
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Alapból az a készlet nem akváriumnak van tervezve
2022. jan. 12. 07:11
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Én floáriumnak való üveget keresek már jó régen. Ez pont olyan, mint amire gondoltam. :))
2022. jan. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Obi-ban van készletben, nem késztelben, ilyen-olyan, beültetve, üresen, mindenhogy
2022. jan. 13. 12:55
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon köszönöm!
2022. jan. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Nagyon szívesen, örülök hogy én is segíthettem 😁
2022. jan. 13. 21:02
 16/19 A kérdező kommentje:

Ez is daphnia??

Kép: [link]

2022. jan. 18. 09:19
 17/19 anonim ***** válasza:
Nem, a daphnia mindig szökkengetve úszkál. Ezeknek nincs is szarvacskájuk. A képből nem derül ki hogyan mozognak de én frissen kikelt csigabébiknek nézem őket.
2022. jan. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Csigabébi tuti nem, azokat láttam már, hisz nálam is "születtek"


Gyorsan mozognak, egyenletes gyorsasággal, szerintem kis lábaik vannak

2022. jan. 18. 16:59
 19/19 A kérdező kommentje:
Holnap megkeresem a mikroszkópom, berakok egyet alá, aztán pontosabb képet kapunk róluk, bármik is ezek
2022. jan. 18. 17:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!