Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől ködös az akva vize?

Mitől ködös az akva vize?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 1 napja indítottam egy 105Literes akvát. Eddig tiszta volt a vize, mostmár amikor egyhuzamban többet ment a szűrő mintha 1ről 2re beködösödött volna. Kvarchomok van benne, amikor kimostam tiszta volt. Csak a tetejére jött ilyen borsó méretű golyókban a homok de az el is tűnt és lesűllyedt. Mit kellene tennem hogy kitisztuljon az akva vize? Valamint látszik a vízben ahogy a sodrás viszi ezt a “ködöt”

2022. jan. 15. 22:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A kvarchomokot (nem bányahomok !!) 10-20x cserélt vízzel ki kell mosni (esetenként még előzetes sósavazás is szükséges lehet), részben a nagyon finom szemcsék, részben a szerves szennyeződések eltávolítására. A "ködösödés" viszont többnyire valamilyen egysejtű szervezetek elszaporodására is utalhat.
2022. jan. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Zsofi1972 válasza:
Ha jó szűrővel megy és nem nagyon apró a homok akkor 2 nap és ki tisztul...nekem is így volt...azért kell 1 hétig magában járatni az akvariumot
2022. jan. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Zsofi1972 válasza:

A kvarc homoktól nekem is mindig poros volt az akvárium.mert könnyű és szál

Így le is cseréltem másnap rendes akváriumi 3mm apró kavicsra.

2022. jan. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha utánaolvastál volna akkor tudnád, hogy ez egy természetes folyamat, mert a szürődben beindultak a bacik, és pár nap után ki fog tisztulni magától.
2022. jan. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!