Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kisállat kereskedés felvásárol...

Kisállat kereskedés felvásárolná a díszhalaimat?

Figyelt kérdés
Sziasztok, az egyik kedvenc fajta halam nagyon kis szapora. Már sokadik ellés következett be az akvámban, és az utódokkal egyszerűen nem tudok mit kezdeni. Bent nem szeretném hagyni őket, mert az akva űrtartalma is véges. A korábbi csapatokat szétosztottam akvarisztikában jártas ismerőseim között, de már rájuk sem lehet sózni. Arra gondoltam, hogy egy kisállat kereskedés tán szívesen felvásárolná őket. Egyébként lehet elég kelendő lenne, Coral Blue Hi-fin Plattiról van szó, kecses, gyönyörű hal. Eddig még egy állatos boltban sem találtam hasonlót, ezért is gondolom hátha. Tenyésztő nem vagyok, szimplán kedvtelésből tartom őket. Esélyes, hogy felvásárolják, vagy kell hozzá valamilyen tenyésztői engedély, hogy mégis egészségesek, rendes körülmények között nőttek fel? Lehet butaság, meg túlgondolom, de egyáltalán szabad bármilyen papírok nélkül (díszhalakra nem tudom vonatkozik-e bármilyen szabály is) eladni a saját születésű halaimat? B, tervként az interneten, Facebookos csoportokban hirdetném meg, hogy tovább úszkálnának másutt. Válaszokat előre is köszi :)

2022. febr. 21. 03:31
 1/5 anonim ***** válasza:
66%
Fotót tudsz mutatni a halakról?biztos cukik.
2022. febr. 21. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%

Nem kell hozzá engedély. Telefonon felhívsz pár állatkereskedést, megkérdezed beveszik-e, ha igen mennyiért, mekkorának kell lenniük, hogy bevegyék.

Van ahol csak ingyen fogadják be őket, nálunk pl az alpha zooban.


Én jófogáson szoktam még hirdetni. Facebookon csak balfaxokat fogtam még ki akik "elfelejtettek" szólni hogy mégse kell/bevitették velem egy közeli városba majd nem jöttek.

2022. febr. 21. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem kell valami engedély
2022. febr. 21. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
77%

Örülj, ha ingyen beveszik! Gondolom, sokaknak probléma akváriumi halaknál a túlszaporulat, akik az állatkereskedésekre akarják rásozni a felesleget.

Megunt ékszerteknőst - míg lehetett tartani - náluk bevette a helyi állatkereskedés.

2022. febr. 21. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
82%
Én ingyen szoktam bevinni a szaporukatot. Néha cserélünk, kapok növényt helyette.
2022. febr. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!