Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik jobb az aksiba alga...

Robetko kérdése:

Melyik jobb az aksiba alga evő hal vagy alga evő csiga?

Figyelt kérdés
Megint itt vagyok😁. Azt írtátok hogy gyenge a fényem. Azt is írta valaki hogy a túl erős fény se jó. Wattot írtam mert csak ez van feltűntetve a LEDES FÉNYCSŐN 7w. Mekkorára cseréljem? Lehet úgy algamentes az aksim hogy nem teszek bele algaevő állatot,se alga írtó szereket?

2022. máj. 18. 18:31
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/280 Tevenyereggyarto ***** válasza:
Nem ismerem azt a tisztítót. Viszont a jelenlegivel megpróbálhatod azt ,hogy a végét félig-meddig befogod az ujjaddal ,hogy lassabban folyjon a víz. Kicsit kell játszadozni ,hogy mi a jó de szerintem ez működőképes megoldás lehet. Legalább is egy betta meg pár csiga egy hét alatt nem hiszem ,hogy annyi mocskot termel amit ne lehetne pillanatok alatt kiszívatni (ha mégis akkor megfontolandó ,hogy esetleg túletetsz s marad meg kaja).
2022. júl. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/280 A kérdező kommentje:
Nem hiszem hogy túletetés lenne,mert csak 3 naponta adunk neki napi egyszer. Szerintetek ez elég neki? De túletetni semmiképpen nem akarom mint a tavi halainkat. Néztem videót arról a víztisztítóról. Elméletileg felszívja a szennyeződéseket és visszaengedi a tiszta vízet. Így nem kell vizet cserélni. Egy ember is tud vele dolgozni,de az enyémmel csak ketten tudjuk megoldani. Arra gondoltam hogy hiába szűri át a vizet azért 100%-osan nem szűri át. Ezért a víz a 30%-os vízcserét megcsinálom.
2022. júl. 17. 21:06
 43/280 Tevenyereggyarto ***** válasza:

3 naponta etetéssel biztos nincs túletetve. Az etetésről volt már szó korábban. Ugye friss aksinál elég pár naponta egy keveset. 4-5 hét után ha van már beért szűrés akkor mehet napi egyszeri etetés, heti 1 koplalónap stb.


Igen, ahogy nézem úgy működik ahogy írod. Szerintem ez olyan helyen lehet praktikus ahol elég 2-3 vagy több hetente vízcsere de a mulmot ennél gyakrabban ki kellene szívni. Elvégre a mulmot elvileg kiszűri de a nitrogénvegyületek ott maradnak a vízben.

Nálad bőven jó a heti vízcserékkor egyúttal mulmozni. Azt hogy érted ,hogy két ember kell vízcserekor? Hogyan csináljátok? Mármint fogsz egy vödröt vagy akármit amibe megy a víz. Talajporszívó vége az akvába, a kimenetele a vödörbe –> megszívod/ megszívatod (ha olyan kézi pumpás cucc) –> víz folyik vödörbe, másik véggel matatsz az aljzaton. Ha végeztél simán kiemeled a vízből. Az a baj ,hogy például a földön van a vödör s egyvalaki kell tartsa a slag végét? Rakd egy székre a vödröt. Kicsit magasabban lesz de nem hiszem ,hogy ennyitől az akva fölé kerülne s ne tudna a víz belefolyni, cserébe közelebb van, könnyebb vele dolgozni. Persze lehet ennél komplikáltabb a probléma ami miatt kétemberes meló. Minden esetre írd le, hátha tudunk segíteni/ könnyíteni a dolgon.

2022. júl. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/280 A kérdező kommentje:
Már csináltam úgy is hogy székre tettem a vödröt csak kiugrott a slag. Uszott minden. de majd nézek olyat amit fel lehet akasztani a vödör szélére.
2022. júl. 18. 17:12
 45/280 A kérdező kommentje:
2022. júl. 18. 17:15
 46/280 A kérdező kommentje:
küldtem képeket a vízi petrezselyemről
2022. júl. 18. 17:18
 47/280 Tevenyereggyarto ***** válasza:

“Már csináltam úgy is hogy székre tettem a vödröt csak kiugrott a slag. Uszott minden. de majd nézek olyat amit fel lehet akasztani a vödör szélére.”


Egyik kezeddel tartod a vödörnél, másikkal az akváriumban matatsz a tölcséres végével. Nem? Legalább is én így szoktam, pont azért rakom egy székre ,hogy közelebb legyen, jobban kézre áll.

Egyébként szoktak használni nagyobb “csipeszeket” slagok meg ilyesmik akváriumhoz rögzítésére. Sajnos nem tudom hogy hívják :/ Bár talán egy formára hajlított keményebb drót is megtenné.


“küldtem képeket a vízi petrezselyemről”


Nem tudom mit csinálok rosszul de nekem a saját gmail fiókomat tölti be, nem látok semmilyen képet. Az előző linkekkel is ez volt.

Keress valamilyen képfeltöltő oldalt, oda töltsd fel s a linket másold ide.

2022. júl. 19. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/280 A kérdező kommentje:
Hogy szoktatok ide képeket feltölteni? bármivel probálkozok nem sikerül. csak magyar képfeltöltő érdekel
2022. júl. 19. 20:28
 49/280 A kérdező kommentje:
Véleményeket kérnék ezekről az aljzattisztitokról. Dennerle(travel cleaner),Juwel aqua clean.
2022. júl. 20. 18:41
 50/280 anonim ***** válasza:

Régen töltöttem fel ide képet, de pl. akkor a képküldés.com, vagy képfeltöltés.eu jól működött.

Aljzattisztítókból nekem a juvel kivételesen szimpatikusabb.

2022. júl. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!