Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy tengeri vagy egy növényes...

Egy tengeri vagy egy növényes akváriumot nehezebb üzemeltetni?

Figyelt kérdés
Melyiknél lehet könnyebben elrontani a dolgokat?

2022. máj. 19. 01:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Hibás a kérdés, mert vannak tengeri és édesvízi akváriumok is növénnyel és/vagy állattal.
2022. máj. 19. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Valóban nem a legjobb megfogalmazás, a tengerit bonyolultabbnak gondolom, azt nehezebb üzemeltetni.

De elrontani pont ugyanolyan könnyen lehet mindkettőt, ha felkészületlen vagy. Ha az édesvízi alapjait nem tanulod meg, garantálható, hogy 10 különböző fronton szúrod el.

A különbség, hogy a tengerinek az alapjaihoz is többet kell tanulni.

De ha bármelyikben mélyebben el akarsz merülni, részletekbe menően, közvetett összefüggéseket megérteni, akkor gyakorlatilag mindkét rendszer végtelen ideig tanulható.

2022. máj. 19. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
2. Köszönöm a választ, de már megvannak az alapismereteim. 8 éve üzemeltetek egy 300 literes co2 beoldásos növényes akváriumot, 6x 54 wattos világítással, szóval tudom hogy ott nagyon könnyű elrontani. Főleg az algásodás miatt, az teljesen tönkre teheti, megölheti a méregdrága növényeket. 1 szer már jártam úgy :) A lényeg, hogy egy tengeri akvárium beüzemelésén gondolkodok lágykarallokkal. Legalapabb ismereteim már megvannak, tudom milyen felszerelések kellenek és tisztában vagyok az árakkal is. Pont a korallok ára miatt kérdezem, hogy egy tengeri aksi lényegesen nehezebb e, mint egy növényes. Mennyire van a tengerinél algásodás? Rátelepszik a korallokra? Mennyire bonyolult tápozni? Mi az optimális vízhőfok?
2022. máj. 19. 08:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!