Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A guppikat szabadon lehetne...

A guppikat szabadon lehetne engedni egy tóban? Túlélnék?

Figyelt kérdés
2022. szept. 11. 12:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem, télen megfagynának.
2022. szept. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Megfagynak, illetve, ha vannak nagyobb halak a tóban megennék őket.
2022. szept. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg akarsz szabadulni a guppijaidtól, add be egy kereskedésbe vagy ajándékozd el.
2022. szept. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
59%
Meleg vizű források, fürdők kifolyójában túlélhetik a telet is, mint ahogy a szúnyogirtó fogasponty (Gambusia) egyedei is hemzsegnek Hévizen vagy az egri fürdő kifolyójában (legalább is, amikor én láttam őket, aminek jópár éve már).
2022. szept. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Barnabas333 ***** válasza:
100%

4-es nem tudom miért lett lepontozva, direkt telepítettek Mollykat Hévizre, hogy megegye a szúnyog lárvákat, nem magánember csinálta, hanem állami akció volt.

De igen el szoktuk ajándékozni vagy vissza adni kereskedésnek.

2022. szept. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
47%
Alapvetően nem élik túl a telet, de ahogy a négyes mondta, termálvizekben vígan megélhetnek, amíg nem eszik meg őket a ragadozók.
2022. szept. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Kerti tóban gond nélkül élnek. Késő tavasztól egészen kora őszig lehet őket kint tartani. Tapasztalat, én is minden nyáron kint tartom a guppikat, xifokat és black mollykat, ugyanis 10szer egészségesebbek és jóval szinesebbek a kint élő példányok, mint a bent tartottak. Egy 500 literes műanyag kerti tóban vannak szűrés és fűtés nélkül. Növényeket a közeli körösből hoztam, mivel az idei erős uv sugárzás miatt kipusztult az obis tavi növények 100%a. Vízutántöltés van csak ami elpárolgott, nincs vízcsere hetente. És igen, működik! Eleinte hetente ellenőriztem a víz paramétereket, de utánna már azt se kellett. Egy jó tanács, akkor érdemes kitenni őket, amikor a víz hőfoka nem esik lentebb még hajnalban sem 20 fok alá. 5 éve csinálom ezt a ki- be hordozgatást, eddig 1 hal hullott ki. Talán harciaskodott egy csípős rovarral, ami a víz felszinén megpihent.
2022. szept. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Bocsánat, egy fontos infó lemaradt. Csak és kizárólag ők vannak a tóban, semmi más. Nincs tavi hal melletük. Van még egy apró érdekesség. A körösben is élnek díszhalak, mert vannak, akik oda teszik be a túlszaporulatot. Nem szép dolog, de nem lehet kinyomozni melyik házból jöttek. Télen lehet őket látni a Békéscsabai fürdőnél, ahol jön ki a langyos víz egyenest a csatornába. Olyankor ott bandáznak a különféle akváriumi díszhalak. Tehát valahogy túlélik, akik ügyesebbek.
2022. szept. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!