Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Meghalt az egyik panda cory-m,...

Meghalt az egyik panda cory-m, vegyek újat?

Figyelt kérdés
Ugye a panda cory-k csapathalak. Eredetileg 5-en voltak, de tegnap sajnos az egyikük meghalt (nem betegség miatt). Most négyen vannak, vegyek nekik ötödik barátot vagy meglesznek így is? Mennyi náluk a minimum?

#akvárium #hal #barát #Panda Cory
2022. okt. 22. 13:31
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Mi volt a betegség oka?
2022. okt. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%

Bocsánat!

A halál oka!

Enélkül az infó nélkül, senki nem tud felelős választ adni.

2022. okt. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Bement az egyik akváriumdíszbe és nem tudott kijönni szegény :( Nem éhen halt, előtte nap még láttam. Apukám szerint túlstresszelte magát és abba halt bele. Azóta persze kivettem a díszt
2022. okt. 22. 13:55
 4/10 anonim ***** válasza:
94%

Hát... nem megnyugtató a válasz.


Egyébként igen, alap esetben azt mondanám, vegyél még 1-2 társat a meglévők mellé, de abszolút nem vagyok meggyőződve arról, hogy itt ez lenne a helyes válasz!


Olyan ugyanis nem igazán létezik, hogy egy hal ne tudna kijönni egy bujkálóból!

Olyan viszont nagyon is sokszor van, sőt jellemző, hogy ilyen helyekre mennek meghalni!

Nagyon sok elhullott halat lehet találni elbújva, vagy befúrják magukat egy dísz, vagy növény elá.

Egy kezdő akvarista pedig egyből arra gondol, beszorult, nem tudott kijönni, ráesett/rábillent egy nagyobb kő, stb...

Pedig az esetek 99%-ában szó sincs ilyesmiről!


Szóval---

Az van, hogy az érdemi válaszhoz kéne az, hogy milyen idős a csapat, plusz az összes tartási körülmény.

Térfogat, szűrő, összes állat, összes növény, eledel, vízcserék, stb stb...


Nem mondom, hogy lehetetlent állítasz, de ez millióból egyszer fordul elő, és ez így életszerűtlen!

Aki sok év alatt talált már jónéhány úgymond "beszorult" tetemet az akváriumában, az pontosan tudja, hogy miről beszélek, és hogy ennek ezer oka lehet.

Innentől pedig nulla infóra nem lehet azt mondani, hogy igen, bővítsd ki a csapatot.

2022. okt. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Elpusztult.
2022. okt. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem bújkáló volt, hanem egy csigaház. Bement az egyik felén, de nem tudott megfordulni benne és másik fele ahol kijöhetett volna nem volt :( Amúgy apukám nem kezdő akvarista, nagyából 15-20 évig tartott halakat. 7 éves lehettem mikor leszerelte az akváriumát :D


Az aksi 54 lityis, a cory-kon kívül egy sziámi lakik benne 10 razbórával. Hogy mennyi idősek azt nem tudom, karácsonykor állítottuk fel az akváriumot, rá két hétre hoztuk a halakat. Nem tudom a növények nevét, de sok van belőlük. Hetente cserélem a vizet, a szűrő is jó, de ezt már az akvarisztikában az eladóval is megtárgyaltam, és az akvarisztika színvonala kb ott van ahol a Green Aqua-é. Tetra pro-t kapnak enni, plusz a sziámi kap betta granulátumot, figyelek rá, hogy azt csak ő egye meg :D


Félre ne érts, nagyon hálás vagyok, hogy segíteni akarsz, de szegény cory tényleg beszorult, előtte nap semmi baja nem volt :D

2022. okt. 22. 14:29
 7/10 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Csatlakozva az előttem szólóhoz írj részletesen a tartási körülményekről s akkor meglátjuk mi a teendő.


Egyébként csak úgy mellékesen rajhalaknál rendszerint csak minimum létszámot adnak meg, ez cory-k esetében általában ~6 hal. A raj egy védekezési forma ezért minél többen vannak annál jobb, rendszerint nincs felső létszám határ. Persze egy akvárium esetében nem pakolhatsz 50-et ha nem elég a hely meg egyéb tényezők.

2022. okt. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hupsz, azt elfelejtettem leírni, hogy a cory-k nem tetra pro-t kapnak, hanem külön tápot minden második nap. Ha jól olvasom Sera Viformo Nature a neve.
2022. okt. 22. 14:32
 9/10 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

#6 Kérdező


“Nem bújkáló volt, hanem egy csigaház. Bement az egyik felén, de nem tudott megfordulni benne és másik fele ahol kijöhetett volna nem volt :(“


Hát oké, bár istenesen beszorulhatott. Elvégre ha nagyon akart volna akkor hátrafele kievickélt volna. Szóval gyanús ,hogy direkt odament meghalni. Persze az is meglehet ,hogy tényleg beszorult.

Minden esetre vedd ki a csigaházat/ házakat. A felsorolt halak közül egyik sem csigasügér vagy valami hasonló ami igényelne ilyesmiket, plusz nem is kimondottan kemény vizet kedvelők s emiatt lágyabb vízben amúgy is csak kioldódna/ tönkremenne a csigaház.


“Amúgy apukám nem kezdő akvarista, nagyából 15-20 évig tartott halakat.”


A világért sem szeretném látatlanba leszólni apukád (ez inkább csak egy mellékes megjegyzést) mert könnyen meglehet sokkal többet tud mint én. De az is megeshet ,hogy vannak dolgok amiket rosszul tud, elavult infók stb. Szóval ,hogy van 15-20 év tapasztalata az kecsegtető viszont sajnos önmagában nem garancia mert láttam már sokéves “akvaristát” aki kb egy “de az eladó azt mondta ,hogy…”-féle kezdő szintjén van. Nem ez a jellemző, de létezik ilyen is :/

Az eladókkal kapcsolatban is egy kis megjegyzés ,hogy ők szintén sokszor nem értenek a témához vagy direkt félrevezetnek. Őket sem szeretném látatlanba leszólni, csak sajnos rendszeres tapasztalat itt az oldalon is ,hogy jön a kezdő akvarista mindenféle bajjal s a bajok nagyja úgy kezdődik ,hogy “de hát az eladó azt mondta ,hogy…”. Nem mind ilyenek, de vannak ilyenek is.


“Az aksi 54 lityis, a cory-kon kívül egy sziámi lakik benne 10 razbórával.”


Ékfoltos razbóra? Egyébként maga az összeállítás jó, én is hasonló társításokat szoktam ajánlani. Viszont nem sok ez egy 54 literesbe? Ekkorába személy szerint betta mellé csak egy csapat talajlakót szoktam ajánlani, pl: 6 panda cory. Razbórákkal együtt inkább 80-100 liter környékén, meg ekkora akva amúgy is igen határeset azoknak a razbóráknak. Oké ,hogy kicsik de nagyobb a helyigényük mint az igazi nanohalaknak.


A heti vízcsere rendben van, gondolom nem úgy értetted ,hogy teljes hanem legfeljebb 30%. Bár nem ártana csepegtetős teszttel mérni ammónia, nitrit és nitrát szintet, főleg az elsőt s utolsót. Ártani nem árt, legalább kiszűrhetjük ,hogy azokkal van-e baj.


Kajával kapcsolatban jók a jó minőségű tápok de nem árthat ha fő eleségük “igazi” kaja, például élő vagy fagyasztott kaják: fekete és fehér szúnyoglárva, artémia/ sórák, vízibolha, cyclops stb.

Ami kerülendő az a vörös szúnyoglárva és tubifex, ezek veszélyesek lehetnek.

Illetve néha meglehet kínálni őket puhára főtt/ forrázott zöldekkel mint mondjuk spenót, cukkini, uborka, tök és dinnye héja, sárgarépa stb. Vegyszer és tartósítószer mentes termékekből.

Tápokat inkább ritkábban, általában heti legfeljebb 2-3 alkalommal ajánlom a tápot, illetve heti 1 koplalónap nem árt. Természetesen a túletetést kerülni kell, inkább kevesebbet kapjanak mint többet.

2022. okt. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Már aznap kivettem a házat, és tényleg jól beleszorult szegény, én se tudtam kiszedni belőle.


Igen, vízcserekor nem az egész akváriumot szívom le, és fagyasztott táp is van, csak azt ritkábban adom nekik (heti 1-2-szer), és elfelejtettem odaírni :D Élő tápot legjobb tudomásom szerint már nem lehet venni, mert sokan nem tenyésztették, hanem természetes élőhelyükről szedték össze a tubifexet és veszélyeztetett lett, vagy valami ilyesmi.


A razbórákat a boltban csőfoltos razbóra néven árulták, de most hogy megnéztem a képeket azt hiszem a csőfoltos és az ékfoltos ugyanaz :D

Szerintem jól érzik magukat, nagyon szép színesek, úszkálnak, a sziámi is elvan velük.


Köszi a tippeket!

2022. okt. 23. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!