Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Horgászok, jövőre is áldoztok...

Senior Séf kérdése:

Horgászok, jövőre is áldoztok a hobbitok oltárán?

Figyelt kérdés

Min. duplájára nőnek az engedély-árak. Az én esetemben ez 80e Ft-ot jelent. S noha általában bőven megfogom az engedély árát, és egy hobbit különben sem lehet forintosítani, ennyi pénzt egy összegben kipengetni kicsit fájdalmas mutatvány lesz.

Ti hogy látjátok a lehetőségeiteket?



2022. nov. 6. 14:56
 1/8 anonim ***** válasza:
92%

A hal ára is megy fel, arányaiban ugyanott leszel.


Meveszem az engedélyt ahogy eddig.

2022. nov. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Sok horgászt érzékenyen fog érinteni. Eddig sem volt olcsó hobbi. Gondolom csali ,etetőanyag kiegészítők ára is durván megemelkedik. 20 éve horgászok,

jövőre is fogok

2022. nov. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%
Nem sajnálom rá a pénzt, más ilyen kaliberű hobbi se jön ki olcsóbban.
2022. nov. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
39%
Nem éehetséges, mert a hobbitok csak könyvekben és filmekben léteznek...
2022. nov. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
Ha környékemen lenne olyan tó ahol az éves jegy ennyire nőne, de cserébe lehet is fogni halat, akkor kicsengetném. Magántavakra járok. azok jól telepítettek 10-ből 9 pecán az csak a kérdés hogy 1 pontyot fogok és 1 kárászt, vagy 10-et, és csuka még method kosárra is rárabol 2500 Ft a napijegy. Ha évi 20 pecám van az 50 ezer. Ha hozok néha el halat havonta 1-et azt ki kell fizetni, akkor az 25 ezer évente. Ugyan ott vagyok. Ha jó a víz, add ki nyugodtan. Akinek nincsen hobbija depressziós lehet.
2022. nov. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Tervezem kiváltani az éves engedélyt a Duna Fővárosi szakaszára. Idén 17.000 volt, most 22.000 lesz. Ebben az évben szerintem nagyon bőséges volt a Duna.
2022. nov. 9. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Dunai szakasz-jegyes vagyok, de váltottam külön a pilismaróti öbölbe is. Jövőre elvileg a szakasz jegy 30ezer fölött lesz... A maróti öblöt viszont hanyagolom, idén nyáron a nagy meleg miatt tiszta betli volt, pedig volt, hogy több napig is kijártam reggeltől estig. A sátras helyekre szinte lehetetlen bejutni, egy nagy katyvasz van a foglalás körül. Most ősszel lehet, hogy jó lett volna, de ilyenkor nem érek rá fél napokra sajnos.

Szóval csak a Dunára váltok jegyet, nekem már sok évi 50 ropi ilyen trágya szezon mellett, mint a tavalyi, meg az idei volt.

A nagyobb gond, hogy az etetőanyagok is igen megdrágultak, lazán megemelték az alap kajákat is 30%-al tavaly előtthöz képest. És még csak most jön a szokásos januári emelés, szerintem a legolcsóbb kilós kaja se jön ki jövőre 900-ból. De a takarmány kukorica is minimum 180/ kiló, ha termelőtől veszed. Egyedül a márna és a busa adta idén, na meg a dévér az őszön. Ezek miatt váltok jövőre is, amúgy nem éri meg.

2022. nov. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Fogok horgászni, de most jobban átgondolom, hogy indokolt-e ennyi területi jegyet vennem…
2022. nov. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!