Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 110 Literbe milyen malawi...

110 Literbe milyen malawi sügerek mehetnek?

Figyelt kérdés
Adott egy 110 literes akva, van benne 4 maingano, milyen malawi sügerek mehetnek még bele és kb mennyi?

2022. nov. 6. 18:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A mainganora is minimum 200 litert írnak. Nekik is kicsi lesz ez a hely, felesleges még jobban telezsúfolni.
2022. nov. 9. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A te halaidnak kevés a 110 liter. Én 160- nál kevesebbe nem raknék ilyen halat. Ha megnőnek, el fog kelleni adnod őket. Nem sok Malawi hal van, aminek felnőtt korban is elég ekkora akvárium. 1 pár aranysügérnek még elég a 110 liter csak ha 2 hímet veszel véletlenül(mert kiskorban lehetetlen megkülönböztetni), akkor ha megnőnek verekedni fognak, szóval ki kell cserélni nőstényre. Kis akváriumnál az is megoldás, ha mindig fiatal halakat veszel, aztán mikor megnőnek, visszaviszed a halashoz. Csak ugye ez macera, de megoldható. Vagy ne tarts Malawi halakat, inkább pár törpesügeret vegyél. Azok is szépek. Velük a vízkeménységgel vigyázni kell, mert a félkemény víznèl keményebbet nem torelálnak.
2022. nov. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Az Akvarista Lexikon “biotóp keresőjében” csak annyit adtam meg ,hogy “Afrika, Közepes méretű akvárium: 50-100 literig”. 36 találat, igaz a többsége mindenféle fogasponty viszont akadnak sügérek is:

[link]


Diszhal.info keresési találatai afrikai halakra max. 100 literig. 44 találat s itt már több a sügérféle:

[link]

2022. nov. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Tevenyereggyarto ***** válasza:
(Egyébként az Akvarista Lexikonon tudsz kimondottan csak a Malawi-tóra is rákeresni vagy más speciálisabb helyszínt megadni)
2022. nov. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi, sokat segített!
2022. nov. 15. 21:06
 6/6 Tevenyereggyarto ***** válasza:
Annak örülök, szívesen :) Viszont azt megjegyezném ,hogy az előttem szólóknak is igazuk van ezért én úgy ajánlottam azokat a keresési találatokat mint a meglévő 4 sügér helyett –és nem mellé– valamilyet. Lehet egyértelmű volt, mindegy, a félreértések elkerülése végett megemlítettem.
2022. nov. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!