Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Megfelel nekik ez a világítás?

Megfelel nekik ez a világítás?

Figyelt kérdés

Adott egy 30 literes nano akvárium szett, Aquael Leddy Smart Shrimps set egész pontosan.

Mérete: 29x29x35

Szűrés: Eheim Classic 150, szivaccsal, matrix troppal, perlonvattával

Az alap világítás, ami jár hozzá 650 lm 6500K-es LED lámpa, melyet kiegészítettem egy szintén Aqual Leddy növényessel. (470 lm 8000K)

Tudom, nem a legjobb márka, viszont a szett adott volt.

Növények:

anubias

hygrophila corymbosa

vallisneria americana

lobelia cardinalis

valami fajta ludwigia (?)

gömbmoha

A kérdésem az lenne, várhatok e fejlődést ezekkel a paraméterekkel?


2023. febr. 17. 21:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha csigás akkor oké. Ha garnélás kicsit sok. Ha bettás akkor állatkínzás!
2023. febr. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Jelenleg nincs állat az akváriumban. A kérdés nem is erre irányult, hanem a növényekre. Nem tudom hogyan jutottunk el az állatkínzásig a témában :D Mindenesetre érdekelne, hogy pl egy Betta számára mi nem megfelelő? Erős lenne a fény?
2023. febr. 20. 12:30
 3/4 anonim ***** válasza:

A válasz két feltételesésen alapult: Teljesen kezdő vagy, lesz valamilyen állat az akvában. 1. A csigáshoz jó a fény mert akkor is működik ha hetekig nem nyúlsz hozzá mert olyanok segítenek neked akiről nem is tudsz. 2. garnélás nanohalanál beüzemeled a szűrőt és indul a mérleghinta. A növények rossz tápháttérrel, gyengébb fényben sokkal többet kibírnak mint erősebben. 30L-nél komoly rutin kell mire működni kezd.

Őrület miket lehet olvasni betta tartásról. És ha nem érted miért nem jó a 30-as akkor nagyon is indokolt volt. Te is életben maradsz 5M2-es lakásban de jól éreznéd magad? A fényerőhöz persze semmi köze.

2023. febr. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Szó sem esett halakról, a cél növényes akvárium, a kérdésem ez is volt. A feltételezés ebből (is) fakadóan indokolatlan. Nem a mondandóval volt a probléma, a passzív-agresszív stílust preferálom kevésbé. Mivel fényerőről szólt az eredeti kérdés, nem, nem gondoltam bele a 30 literbe, de igen, nyilván nem megfelelő a számukra.
2023. febr. 20. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!