Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Megfelelő ez a vízkeménység?

Megfelelő ez a vízkeménység?

Figyelt kérdés

Bolti desztillált vízzel belőttem szép fokozatosan az akvárium vizét Gh:10 Kh:8ra.

Tudom, hogy az arányok nem a legjobbak, 2:1 lenne az ideális, azonban ha nem muszáj, nem szórakoznék visszasózással. Nincsenek túlzottan igényes növények, állatok. Anubias, Gömbmoha, Ludwigia, Crypto illetve Vallisneria,Limnobium Állatok: Betta, Törpe Cory, illetve néhány RC garnéla és néhány hagymacsiga. Megfelelőek lehetnek ezek az értékek nekik?



2023. febr. 20. 13:12
 1/6 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Szerintem rendben van. Ahogy írtad is a tartott növények/ halak nem túl kényesek, nem igényelnek extra lágy vizet vagy ilyesmi, teljesen jó nekik az ilyen víz is. (Talán a “törpe cory” lehet picit igényesebb, attól függ melyik fajra gondoltál. De gondolom az is olyan aminek jó a 10-es víz)


Egyébként is elsősorban az élőlények visszajelzéseit kell figyelni. Gondolok itt olyanokra mint például ,hogy ha a növények szépen fejlődnek, egészségesek akkor nem kell babrálni a keménységet és tápanyagszinteket csak azért mert “papíron” kicsit más értékek számítanak ideálisnak.

2023. febr. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Corydoras pygmaeus-ra gondoltam egészen pontosan. A növények fejlődésével megvagyok elégedve, hetente-kéthetente akad nyesnivaló azért. Az állatoknál sem nagyon vettem észre aggodalomra utaló jelet, egyedül a Coryk levegőért feljövetelét. Olvastam, hogy képesek ők is valamelyest hasznosítani a légköri oxigént, azonban azt írták több helyen, hogy ezt javarészt csak rossz vízminőségnél teszik. Teszteltem, többször is, huzamosabb időn át. Ammónia, nitrit 0, nitrát 10-15 ppm között. Másra nem tudtam gondolni, csak a keménységre. Alapvetően elég kemény nálunk a víz, GH olyan 24-25 között van, ezért gondoltam lágyítani azért valamelyest a vizen (Mészkőhegységben lakni nem túl előnyös akvarisztikai szempontból :D)

Azóta a heti vízcserékkel lágyítottam fokozatosan a vizet, azonban most is jellemző rájuk ez a fajta magatartás, talán kicsit kevésbé.

2023. febr. 20. 14:13
 3/6 Tevenyereggyarto ***** válasza:

“Mészkőhegységben lakni nem túl előnyös akvarisztikai szempontból :D”


Ha nálam lenne ennyire kemény víz akkor lehet lennék annyira lusta ,hogy inkább afrikai sügéreznék vagy elevenszülőket tartanék :)) Egyébként ez nem durván magas, vagyis láttam már durvábbat. Igénytelenebb növények képesek megélni és szépen fejlődni ha egyébként minden más (tápértékek, fény stb) jó és nem is szikes. Persze jól tetted ,hogy lágyítasz, a halaknak is jobb, a kis pygmik is jobban szeretik 15 nk alatt.


Illetve sok harcsának (beleértve a corydoras-okat is) van egy módosult bélszakasza amivel tudja a légköri levegőt is hasznosítani. Ezt akkor is “újratöltik” ha rendben van a víz, legfeljebb kicsit ritkábban. A labirintkopoltyúsok (amilyen a betta is) is időnként kortyol a levegőből, csak ugye nekik nem módosult bélszakaszuk hanem módosult kopoltyújuk van. Akkor is csinálják amikor jók a vízparaméterek. Szóval emiatt nem aggódnék.

2023. febr. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Szuper, köszönöm a segítséget!

Akkor a coryk miatt “nem rágom tovább a körmöm”. :D

2023. febr. 21. 09:00
 5/6 anonim ***** válasza:

Teljesen jó, keményebb vízben is "tartottak" már coryt, bár tény, hogy ez a tartás nyilván nem volt ideális.

További lágyítás a csigáknak ártana, és akár a kémhatást is instabilabbá tehetné. Egyelőre így hagynám.

Amúgy meg a pigmeusokra kivételesen pont jellemzőbb, hogy gyakrabban kolbászolnak fentebb is, nem az az átlag "földhöz ragadt" cory.

De a többi is fel-fel jön nyelni egy kis friss levegőt.


Ezen kívül hosszú távon el lehet gondolkozni egy RO szűrő vételen, idővel kitermeli az árát, és nem kell mindig az 5-10 liternyi vizeket a boltból cipelni.

2023. febr. 23. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Tevenyereggyarto ***** válasza:

#5


“Amúgy meg a pigmeusokra”

(…)


Óvatosan a pontatlan “fajnevekkel”, könnyen félreértések alakulhatnak ki. Pigmeust ma már nem szabad tartani. Régen divat volt hasonló, főleg Amerikában, de azok is többnyire vadon fogottak voltak. Mára tiltólistásak lettek:

[link]


(bocsánat, nem tudtam kihagyni)

2023. febr. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!