Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért rasszista a plattim?

Miért rasszista a plattim?

Figyelt kérdés

Van egy narancsszínű hím plattim, Orbán a neve. 150 literes akva, lakók:

8 neon tetra

1 platti (him)

1 molly (him)

6 bronze Cory

1 algaevo

Növények és buvohely adott, szűrés, paraméterek mind jók.

A plattim függetlenül, hogy rengeteg helye van folyamatosan bántja a fekete mollymat, pedig tudtommal a mollyk és a plattik kompatibilisek egy akvaban, korábban is tartottam már és nem volt probléma velük.


2023. márc. 1. 17:11
 1/9 anonim ***** válasza:
65%

Orbán nem rasszista, csak elhatározódott a saját kultúrája mellett, és nem támogatja a fajok keveredését.

Ajánlom az összes halad lecserélését narancs plattira.

2023. márc. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
41%
Orbán szerelmes Putyinba ezért csak azt tűri meg maga mellett.
2023. márc. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
Orbán a neve! De aranyos xd!
2023. márc. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
Mindkettő fogasponty de mivel más faj mégha hasonlít is nem kedveli a másik fajt.
2023. márc. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%

Menekítsd ki a molly-t, mert Orbán mindjárt nekiáll hazugságokat terjeszteni róla, és kimossa a többiek agyát, azok meg meg fogják támadni a molly-t.

De én a helyedben inkább a plattit tennem át egy másikba akváriumba. Ott anélkül lehetne megalomániás, hogy másokat bántana.

2023. márc. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Tevenyereggyarto ***** válasza:
97%

A politikai poénkodást meghagyva a többieknek én most kínosan komolyan véve fapofával fogok válaszolni.

Először is kevesen vannak. Mind a mollyk mind a plattik társas lények, legalább 5-6 illene legyen különben ilyesmi nem várt viselkedést produkálhatnak. Ha nem akarsz szaporulatot akkor csak hímeket ajánlott tartani.

Másfelől a neonok nem a legjobb társak mert azok kicsit hűvösebb és lágyabb vizet igényelnek. Megoldható az együtt tartásuk de nem a legoptimálisabb. Az algaevő (gondolom anci) és a cory-k is ugyan ez a mese. Szerintem sokkal szebb lenne egy vagy csak dél-amerikai lágy, fekete vizes akva vagy egy csak közép-amerikai keményebb vizű, dúsabb növényzetű elevenszülős.

Ja, meg ezeket linkelem mert így kerek egy kommentem:

[link] , [link] , [link] , [link]

2023. márc. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
15%
Mert normális.
2023. márc. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 NTBS ***** válasza:
82%
Vegyél mind a kettőnek néhány társat. Az eltereli a figyelmüket.
2023. márc. 2. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Update: Mint a való életben, az én akvámban is győzött Orbán, időközben új helyre került a molly. Azóta Orbán szemmel láthatóan sokkal boldogabb, most hogy a fajok nem keverednek.

Hozzátenném nem szeretnék még több platit vagy molly-t, gondoltam rá én is. Orbánt megörököltem nővéremtől, a mollyt pedig ajándékba kaptam (pedig nem is kértem). Neon tetrákból akarok még többet beszerezni Orbán és a társai mellé.

2023. márc. 9. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!