Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kiugrott egy halam, még élt...

Kiugrott egy halam, még élt mikor visszatettem az akváriumba. Túlélheti?

Figyelt kérdés
Most hajnalban vettem észre. Egy pakisztáni csík volt a földön az akva mellett, de még élt. Most visszatettem, de elég gyorsan mozog a kopoltyúja, és elbújt a sarokba. Van rá esély, hogy túlélheti? Mitől ugorhat ki egy hal éjszaka?
2023. márc. 3. 05:41
 1/8 Tevenyereggyarto ***** válasza:
85%

“Most visszatettem, de elég gyorsan mozog a kopoltyúja, és elbújt a sarokba.”


Ez természetes, nagy stressz volt neki szóval normális ,hogy így visslkedik.


“Van rá esély, hogy túlélheti?”


Van. Fontos ,hogy most ne zargasd, legyen a lehető legnyugodtabb. Időnként nézz rá, de ne piszkáld se semmi ilyesmi. Ha nem lett semmilyen sérülèse akkor percek-órák kérdése és visszarázódik.


“Mitől ugorhat ki egy hal éjszaka?”


Lehet csak megijedt valamitől vagy csak gyorsabban úszott s elnézte a felszínt.

De előfordulhat ,hogy a rossz vízminőség miatt lesznek ugrálósak, ez általános jelenség, nem csak ennél a fajnál jelentkezhet. A biztonság kedvéért írj részletesen a tartási körülményekről.


Egyébként ,hogy a jövőben megakadályozd a kiugrást nem ártana valami az akvára. Üveglap, keretbe fogott szúnyogháló, ilyesmik. Az is segít ha nagyobb hely van hagyja az akva széle és a vízfelszín között (amúgy most mennyi van?).

2023. márc. 3. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

200 literes akvárium

Tetra 1200 külső szűrő

Ozmózis víz visszasózva gh növelővel, 10 naponta 40% vízcsere.

40lumen/liter chihiros led világítás.

Jbl aquabasis táptalaj, rostált sóder fedőtalajjal.

Napi növénytápozás tf planter és macro

Törpe razbórák és páncélos harcsák vannak még rajta kívül, az össz létszám 55db hal.

2023. márc. 3. 08:55
 3/8 A kérdező kommentje:

Vízhőfok 24 fok

S gyakorlatilag dugig van növényekkel

2023. márc. 3. 08:57
 4/8 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Többször szeretnék ilyen leírásokat látni 😁

Jó, hát aligha a tartási körülményekben lesz a hiba. Valószínüleg csak megijedt vagy elnézte a dolgot. Előfordul. Szóval a megoldásról már írtam: vagy valamivel feded vagy nagyobb közt hagysz felül. Általában utóbbi elég szokott lenni, főleg mivel egyik faj sem igazán ugrálós típus.

Egyébként hogy van a hal? Javult azóta?

2023. márc. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen, úgy néz ki megmarad, már most normálisan viselkedik. Lehet hogy a két végére az akváriumnak vágok egy üvegcsíkot, a hosszanti oldalaknál a merevítés miatt nem tud kiugrani.

Viszont reggel mikor megfogtam a halat, megharapott, úgy hogy vérzett az ujjam, amin kissé meglepődtem...

2023. márc. 3. 11:59
 6/8 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

“Viszont reggel mikor megfogtam a halat, megharapott, úgy hogy vérzett az ujjam, amin kissé meglepődtem...”


😮az igen. Biztos ,hogy harapott és nem a szeme alatti tüskéjével szúrt meg? Ha jól emlékszem van nekik olyanjuk vagy valami ilyesmi.

2023. márc. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Lehet hogy megszúrt, csak azért is gondoltam, hogy tud harapni, mert mikor eszik, a szájával elég hangos pattogó hangot tud kiadni
2023. márc. 3. 12:37
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Túl fogja élni, ha normalisan uszik, nem serult a gerince, uszoi. En tavi halakat hoztam autoval vodorben, teteje is volt, de hiaba, akkorat kellett fekeznem a kikanyarodo paraszt miatt, hogy kiborultak a labtorlore, lehuzodtam 1 percen belul, visszaraktam oket a maradek vizbe es azota is elnek.
2023. márc. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!