Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Elkezdet előjönni az ecsetalga...

Elkezdet előjönni az ecsetalga az akváriumomba. Mitől van ez? Szűrő jó, nagy sodrás nincs,ammónia nincs kimagaslóan sok. Többi lent?

Figyelt kérdés

Akvárium dekora,technika,halak.

1 mood gyökér

2 kb 40 centis pucolt szőlőtőke

30 kiló szűrő homok a talaj .

5-6 tő anubias a dekorálciókra kötötve sima cérnával.

[link]

[link]

[link]

Halak: 3 gyöngy gurámi, 5 márvány gurámi,3 kékpáncélos harcsa , 1 mississipi királyteknős ,2 black molly, 1 ramirezi törpe sügér,5 sziámi algázó .

Egyéb technika a teknősnek a melegítő lámpa és az uvb világítás (fénycsőves)

Tápozás havonta 1x neptun növénytápsó 40ml

Neptun folyékony CO2 naponta 4-5 ml

A teknőst 3 naponta 1 fagyasztott apró halall etetem.

Halak fagyasztott tubiflex,szunyoglárva,jbl húsos táp változatosan .

Hetente 30% os vízcsere mindig megtörténik

Ezen paraméterek alapján észre vesz bárki bármilyen hibát ami miatt kialakul az ecsetalga?


2023. márc. 4. 12:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nincs akva méret de remélem hogy óriási. Ha még élnek a gurámik akkor nem rég indulhatott a reservátum vagy a teknős bébi. A pár tő anubias szinte semmit nem von ki a vízből a 30% víz csererével sem. A szűrő csak a nitrogénnel foglalkozik a többi felhalmozott szennyező vegyülettel meg az ecsetalga. A "nem kiugró ammónia" azt jelenti hogy még nem öl de már remek algatáp.
2023. márc. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Jók az infók, csak nem derült ki, mekkora aksiról beszélgetünk.

Illetve ha a teknősnek van hova kimászni, az feltételezi, hogy nincs tele az akvárium, így ami a bruttó térfogatnál sokkal érdekesebb: hány liter víz van az aksiban!


(Elöljáróban, ez egy elképesztő giga-mega vízterhelés, gyakorlatilag nulla növény konkurenciával. Nem is értem a növény tápsót.

Konkrétan a meglévő trágyázásnak az 1 %-a (!!!) is elég egy anubiasnak.)


Egyébként bármekkora is a víz, ebben a felállásban :sok zabagép foságyú gurámi, plusz egy arasznyi hüllő, ami egyedül felér 10 gurival, plusz nulla növény, plusz a világ legmakacsabb algája az ellenfél...


Őszintén? Nem tudom mikori indítású az aksi (majd ezt is írd meg) de ha aránylag friss, akkor én már azzal az eredménnyel is megelégednék, ha így maradna a helyzet, és nem jönne elő még vagy 6 féle alga.


Mi a szűrőközeged? A gyári?

MI az? Van benne valami porózus kerámia? Mik vannak a szűrőben? A gyári aktív szén? Mi az a kerámia gyűrű? Sima falú, vagy siporax szerű?


A világításon van valami más adat? Mondjuk hány lumen. Milyen színű? Látom, hogy valami mindenszínű wifis csudaizé, de amúgy ha ránézel, milyen jellegű a fény, kékes, lilás, rózsaszínes, semleges?


Nekem kb. az jön le, hogy valamiféle sügéres vonalú vízterhelés (nagy akvárium, nagy halakkal, elhanyagolható növényzettel)

amire egy nyitott rendszerű szűrőakvárium szokott lenni a megoldás.

De nem akarlak megijeszteni, előbb tegyük szisztába a homályos részleteket.

2023. márc. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

*tisztába

:)

2023. márc. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

250 literes az akvárium ezt elfelejtettem . A tekinek van kimászó de ugy oldottam meg ,hogy szinte tele van az akvárium nem tud kiszökni a teknős. Másfél éves aksi . Tudom soknak hangzik a hal mennyiség de szinte eltűnnek benne.

Kék,piros,fehér szinek vannak a neonba . Szerintem a fénye semleges esetleg nagyon picit rózsaszin árnyalat. Más növényt nem tudok a teknős miatt betelepíteni. Az ültetős növényeket kiturja,megeszi .

2023. márc. 4. 14:41
 5/14 anonim ***** válasza:
Akkor így kizárásos alapon, csak a szűrés fejlesztés, és a belenyugvás aranymetszésében meglelt mentális egyensúly hozhat békét a lelkednek! :)
2023. márc. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Én egy sziklára vezettem a szűrő vízsugarát amire forrásmohát telepítettem, a teknős felmászott rá de nem ártott neki. Ezenkívül volt futó szobanövény aminek a gyökere belógott a vízbe a leveli a terráriumon kívül voltak, gyorsan terjedt, nyírogatni kellett. A teki már kinőtte most kertitóba tartom.
2023. márc. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

5-ös . A szűrésemen mit fejleszek? Paraméterei alapján elvileg ez nagyon jó szűrő ekkora aksihoz . 300 litertől-600 literig írja a gyártó. Van benne 5 fak . Szivacs,szén,kerámia gyűrű és még 1 fajta szűrő anyag. Ennek elégnek kéne lenni nem?

2023. márc. 4. 17:52
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mióta létezik akvarisztika, azóta soha egyetlen gyártó, még a sokkal nevesebbek se mondtak még igazat a szűrőik kapacitását tekintve, maximum azt lehet eldönteni, hogy a gyári ajánlásnak a duplája az ideális, vagy az 5-szöröse.


Nagy általánosságban, talán a minimum mennyiség az, ami valójában a maximum. A te szűrődnél azt se közli a leírás, mekkora a szűrőtérfogat, szóval tippelni se tudok. De tegyük fel, hogy tudja a minimumot, tehát egy átlagosan terhelt 300 l-es aksit elbír.

Na most a tiéd, egy hüllővel, és növény nélkül, minden, csak nem átlagos.


Csak hogy rávilágítsak az arányokra: Amit említettem, hogy klasszik afrikai sügéres aksiknál szokott ilyen lenni, nagy vízterhelés, gyér növényzet, és nyitott rendszerű szűrőaksi...

Na ez kb úgy néz ki, hogy van mondjuk egy 500+-os akvárium egy állványon, és beraknak alá mondjuk egy 150-200 literes akváriumot, amibe tesznek 100-150 liternyi szűrőanyagot, meg bazi erő pumpákat, amik feltornázzák a vizet az aksiba, ami túlfolyón folyik vissza.

Na akkor hasonlítsd össze ezt a 100 liternyi szűrőközeget azzal, hogy a te szűrődben hány liternyi anyag van, mekkora nitrifikáló baktérium kolóniának tud helyet adni!


Egyelőre teletömném a meglévő szűrőt minőségi szűrőanyaggal. Kerámia gyűrűről nem derült ki, mennyire sima, tömör, vagy porózus, aktív szén valószínűleg szart se ér, a még 1 fajta szűrőanyag is lehet akármi is.


Ennél még az is jobb, ha teletömöd az egészet kék szivaccsal. Annak kell egy hónap a beéréshez. (Hogy eliszaposodjon a baktériumoktól) utána kezd el jól dolgozni. De a jobb és olcsóbb anyagok közt van mondjuk a Matrix Trop. Minél nagyobb felületű anyag, annál több baktériumnak tud helyet adni.

Kémiai szűrőanyagok terén az aktív szén helyett inkább nitrát megkötő Szat gyantát ajánlok! Nem olcsó, de cserében regenerálható.


A növény tápozást természetesen azonnal abba kell hagyni. A víz tetejére lehet szórni békalencsét, békatutajt, átokhínárt... az úszó növényeket nem tudja kiásni a teki. Meg olyan gyorsan szaporodnak, hogy ha tönkre is teszi egy részét, meg se kottyan. a vízbe lógó gyökérzet viszont sok fölös tápanyagot kivon.

Növény "tápból" esetleg egy kis flakon easy carbo-t le lehet használni úgy, hogy benyúlsz az aksiba, és mondjuk egy fecskendővel, közvetlenül rányomod a cuccot az ecsetalgára.

2023. márc. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.! Hát van még hova fejlődni . Megfogadom a tanácsaid és korigálom a hibáim.

A valamilyen szűrő anyag az ilyen müanyag golyó ,olyan mint a fogtisztító kutya labda . Gyári töltő anyag ehezz a szűrőhőz.

Megprobálkozom valamilyen szapora hínárral ,azt talán nem tudja tönkre tenni. Régebben nálam igen hamar elszaporodott ,talán az is nyújtana némi korrigálást .

2023. márc. 4. 18:56
 10/14 anonim ***** válasza:
Na, hát a golyó azonnal mehet a francba, aztán anyagi lehetőségeidtől függően, minimum kékszivaccsal töltsd fel a helyét, vagy ha belefér, a matrix trop-pal. Így csak az értékes helyet foglalja, fölöslegesen. Szén helyett is mehet a szat gyanta. Ha a kerámiagyűrű sima felületű, nem porózus, akkor annak a felét tedd be alulra áramlás kiegyenlítőnek, előszűrőnek, de amennyiben nem porózus, mint egy habkő, akkor az se ér sokat, a másik fele helyett oda is mehet szivacs.
2023. márc. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!