Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vizicsigák - Mit ehetnek még?

Vizicsigák - Mit ehetnek még?

Figyelt kérdés

Nemrég kaptam egy minimalista akváriumot, 10-15l, csapvíz, technika nélkül, pár növény, érkezésekor egy darab nagyobb hólyagcsiga, meg elvileg egy-két frissen felszakadt petezsák, most már elég sok a kis hólyagcsiga, illetve pár napja utánuk jött 4-5 postakürt vagy éles, vagy valami hasonló.

Vízcsere előtti napon kapnak egy szelet forrázott kígyóuborkát.

Azon agyalok, adhatnék-e nekik még valamit, forrázott répát, sóskát/spenótot, tyúkhúrt, salátát, pitypangot? Vagy inkább ne?

Illetve jó lenne nekik egy szűrő, vagy tényleg felesleges?

Egyelőre úgy tűnik, jól érzik magukat, nem szeretném kinyírni őket.

Esetleg tematikus irodalom linkelésének is örülnék.

Köszönöm.



#akvárium #növény #vízicsiga #hólyagcsiga #Postakürt csiga #Élescsiga
2023. márc. 19. 11:53
 1/9 robetko ***** válasza:
Csigafarm! Ők segítenek!👋
2023. márc. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Algával. Mi lenne ha nem az esztétikára hegyeznéd ki hanem az érdekességre? Ez a minimalista univerzum nagy lehetőség arra hogy majd a maximalista teljesen probléma mentesen kegyegjen. Amikor majd vágod mi kedvez a csigáknak, mi az algáknak, mi a növényeknek. Mikor rezonál öngyógyító szinten a valódi egyensúly. Sokkal több van ebben mint egy csigasimogató.
2023. márc. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, annyi, h egyre többen vannak, nem tudom, h az alga elwgendő-e nekik?
2023. márc. 20. 09:09
 4/9 anonim válasza:
A legtöbb kőolaj nem a dinoszauruszokból keletkezett, hanem az ősebbi tengerek élővilágának maradványaiból. Algák, planktonok többen voltak. mint a dínók (tömegén mérve)
2023. márc. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
69%
"nem tudom, h az alga elwgendő-e nekik?" Alga = fény x tápanyag /csiga. Te vagy élet és halál ura ebben a rendszerben, te döntesz mi a jó: a sok, apró, kiírthatatlan vagy a 4-5db üvegpolírozó óriás hólyagcsiga ami minden hibára kipusztulással reagálhat. Hogy mitől függ ki dominál csiga, alga vagy növény vagy egyikse ez az igazi stratégiai játék nem a simcity.
2023. márc. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Ha egyre többen vannak akkor az azt jelenti ,hogy van amit egyenek. Ha nem csinálsz semmit (értem ez alatt ,hogy nem adsz be plusz kaját, csak azt eszik amit ott bent találnak) akkor egy idő után beáll egyfajta egyensúly. Csak annyi csigának lesz hely amennyinek kaja a van, a többség kiesik ezért előfordulhatnak kisebb-nagyobb kilengések a populáció méretében. Tehát mikor sokan vannak felzabálják a kaját, majd egy részük szépen fogalmazva éhen hal, felszaporodik az alga míg kevesen vannak s majd megint felszaporodnak a csigák. És a kör bezárul. Érdekes lehet egy ilyent megfigyelgetni.


S ugye van az mikor pluszba eteted őket. Ilyenkor szintén annyi csiga lesz mint amennyinek kaja van, csak mivel pluszt adsz ezért több lesz a csiga mint amennyit a rendszer egyébként elbír.

2023. márc. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6/-jó levezetés csak ebből nem jósolható meg hogy a csiga kismérete vagy a nagy az előnyös. Az se lényegtelen hogy a növények milyen jövőképpel indulhatnak.
2023. márc. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Tevenyereggyarto ***** válasza:

#7


Igen, ezekre nem tértem ki. Amit írtam az csak egy általános forgatókönyv ami várhatóan bekövetkezik ha most épp felfele tart a populáció mérete. Persze van némi túlzással kismillió egyéb tényező ami befolyásol illetve befolyásolhat meg egyebek. Sok közülük attól függ a Kérdező mit szeretne elérni (és ezekből mennyi hogyan sikerül, ugye :) ).

2023. márc. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 robetko ***** válasza:
Már megint segítettem valakinek!
2023. márc. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!