Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kezdőnek milyen igénytelen...

Kezdőnek milyen igénytelen növényeket javasolnátok?

Figyelt kérdés
Olyanokra gondolok ami elterjedt és ezáltal könnyedén beszerezhető. Elvannak egymás mellett szóval egyforma igényüek. Nem kell nekik növény táp meg co2 hanem csak a halak .
2023. márc. 23. 13:06
 1/6 anonim ***** válasza:
6%
Kaktuszok, pozsgások (kövirózsa)
2023. márc. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Természetesen a kérdés akváriumi növényekre vonatkozik.
2023. márc. 23. 13:34
 3/6 anonim ***** válasza:
90%
Tényleg, a kategóriát nem figyeltem, bocsi.
2023. márc. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Tevenyereggyarto ***** válasza:
92%

Én általában ezeket ajánlom: cryptocoryne- és echinodorus-félék, anubias-félék, mohák, páfrányok, valiznéria, hínárfélék és hasonlók mint az indiai vizicsillag, kocsánynélküli ambúlia, átokhínár, érdes tócsagaz stb, úszó/ lebegő mint a békalencse, kagylótutaj, úszó májmoha stb.

Ezek többnyire mind szépen megélnek közepes fényerő alatt, CO2 beoldás nélkül, átlagos talajban. Megvannak haltrágyán is, bár ez függ a halmennyiségtől is illetve sosem árt kicsit megsegíteni őket. Gondolom itt egy kevéske kálium+microelemes tápra (helyzettől függők akár macro-ra is), gyökérorientáltabb fajoknál mint például a crypto-k egy kis gyökértabletta alájuk. Bár nálam megéltek s fejlődtek mind növénytápozás nélkül. Nem mindig voltak csodaszépek, de nem is versenyakvához kellettek.

2023. márc. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én az echinodorusokat max akkor javasolnám ha lágy vizes akvárium. Nekem kemény csap vízben nem maradtak meg.

Amúgy a juncus repens is jó lehet, bacopa, bucephalandra, eleocharis vivipara

2023. márc. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Woody2 ***** válasza:
79%

Vallisneria spiralis, Vallisneria nana, Rotala rotundifolia, Bacopa monnieri, Ludwigia repens, Ludwigia glanduosa, Jávai moha (Taxip. barbieri), Vesicularia Dubyana, Cryptocorine wendtii, Cryptocorine petchii, Echinodorus parvifloris tropica, Echinodorus reni, Micranthenum micranthemoides, Anubias barteri, Anubias nana.

Ezek variációiból már lehet építkezni, de valamennyi tápanyagra és fényre minden növénynek szüksége van.

2023. márc. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!