Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 30 Literes bettás akvárium...

30 Literes bettás akvárium így jó?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kezdő akvarista vagyok, egy hónapja beszereztem egy 30 literes akváriumot. Sokat olvasgattam az oldalt, és az aki egy bettának adna otthont. Szerencsére nem hallgattam az eladóra (EkKoRa AkVáRiUmBa NyUgOdTaN tArThAtSz MÁRVÁNYSÜGÉRT!!!)

Szóval. Dugig van növénnyel, szűrés: Hydor 20-50,világítás gyári, fedélbe épített, a víz 28 fok. PH 6.9, nitrát 0, ammónia szintúgy. Van benne néhány darab red moor fa és valami sz*r műanyag kastély is. Ez így kb. jó a bettának vagy valamin változtassak? A válaszokat előre is köszi. :)



2023. márc. 24. 17:43
 1/5 Tevenyereggyarto ***** válasza:
77%
Jónak hangzik. Nem írtad de azért megemlítem ,hogy ne legyen nagy áramlás mert azt nem szereti, sőt legjobb ha pang a víz, illetve fedve legyen az akva nehogy megfázzon (gondolom a gyári tető elég jól fedi). Mivel tervezed etetni? Vízcserék, ilyesmik?
2023. márc. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
tubifex, Sera bettagram, néha-néha élő szúnyoglárva (szomszéd kerti tavából ingyen :D) Áramlás nem túl erős, picit mozog csak a felszín.
2023. márc. 24. 19:09
 3/5 A kérdező kommentje:
Vízcsere kéthetente 25 százalék.
2023. márc. 24. 19:12
 4/5 Tevenyereggyarto ***** válasza:
83%

Vörös szúnyoglárva, tubifex csak óvatosan. Veszélyes lehet, olykor könnyen bélgyulladást okozhat. Főleg a “vadon fogott”. Mindenképp várd meg míg kiürül a béltartalmuk és csap alatt alaposan öblítsd le őket mielőtt beadod.

Más esetben biztonságosabb a fekete és fehér szúnyoglárva, artémia/ sórák, cyclops, vízibolha stb. Egyébként nagyon jó a megközelítés ,hogy természetközeli kaját adsz, pláne ha élőt. De a biztonság kedvéért figyelmeztettelek az említettek veszélyeire.


A 2 heti 25% szerintem eleinte kevés. Legyen inkább legalább heti 10-20%. Majd meglátod a vízterhelésen ,hogy kitolható-e 2 hétre.

2023. márc. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
OK, még egyszer köszi. Tubit akkor hetente 1x és szúnyogot pedig havi 1x fog kapni. Vízcsere heti 1x 15-20 százalék lesz.
2023. márc. 25. 06:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!