Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit kezdjek az újszülött...

Mit kezdjek az újszülött halakkal?

Figyelt kérdés

Született rengeteg guppim, a nagy részét megették a nagyok, viszont maradt még néhány akik túlélték és nagyobbak, így már nem bántja őket senki. Nálam nincs elég hely, és senkinek nem tudom elajándékozni és a kereskedésbe se veszik vissza őket. Nekem nincs és nem is szeretnék ezért még egy akváriumot fenntartani.


Volt már valaki hasonló helyzetben? Mit csináljak velük? Húzzam le őket a wc-n?


2023. ápr. 7. 15:34
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Tedd fel facebook csoportokba mondjuk, találd fel magad.
2023. ápr. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%

Ingyen elvihetőnek meghirdesd meg őket facebookon vagy jófogáson.

Ha nem akarsz újabb szaporulatot, akkor passzold el a nőstényeket is.

2023. ápr. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60%

Milyen barmok pontozták le a 3-as válaszomat?


Az akvarisztikában az egyik legelfogadottabb és legegyszerűbb elölési módszert javasoltam!

2023. ápr. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
31%
Az aksisok nagy része lehúzza a klotyón és pont nem érdekli az egész, vagy ha van tyúkudvar akkor dobd őket oda, azok felcsipkedik őket pillanatok alatt. Mikor kérdeztem egy akváriumos fórumon, hogy az aksi aljában az algaevő csigák amik elszaporodtak mit csináljak velük simán rávágták, hogy húzzam le a WC-n és ahol a halakat vettem kereskedés is ugyanezt mondta. Bár manapság tombol az eszement állatvádelem, sose tudni épp mit tartanak jónak "ők". :D
2023. ápr. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
22%
A 3as választ nem a 4es hőbörgő írta, hanem én.
2023. ápr. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
21%

#6 (18:35) - nyugi, mindenki hamar rájön a dologra. A "4-es hőbörgő" nem tehet róla, hogy időközben kitöröltették a teljesen korrekt harmadik választ!


A kitörölt válasznak az volt a lényege, hogy a kérdező hűtőben altassa el a felesleges szaporulatot. Még a nagy testű halaknál is teljesen humánus eljárásnak számít a hideggel való jobblétre szenderítés!

2023. ápr. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Barnabas333 ***** válasza:
Ha újpesti vagy a baby guppik nekem jók lennének etetni a ragadozó halaim. De ha már nagyok akkor nekem sem jók, mert sügéreim nincsenek. Amik vannak max 0,5-0,7 cm-s halakat esznek meg. De én is meg fogom hirdetni a xifóim egy részét facebookon, mert ha mind felnő nekem se férnek el. 1-1 db baby xifót betettem a ragadozóknak, de a családom nem engedi :-)
2023. ápr. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Barnabas333 ***** válasza:
0%
De jobb ha lehúzod, mert túlszaporodásnál sok hal el fog pusztulni, sajnos kezdőként egyszer átéltem ezt.
2023. ápr. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!