Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Aranyhalakat genetikailag...

Aranyhalakat genetikailag kell frissíteni időnként?

Figyelt kérdés
Húsz éve van egy három köbméteres udvari tavam, ekkor telepítettem 40-50 darab aranyhalat a tóba, azóta az ő ivadékai vannak a tóban.Mára 180 darab lett.Arra gondoltam, hogy időnként kellene vásárolnom 10 darabot, hogy genetikailag frissüljön a gén állományuk?Vagy náluk ez nem szempont?

#kerti tó #aranyhal #haltenyésztés #aranyhal genetikai frissítése
2023. máj. 5. 17:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Jelezi a vérfrissítés sürgősségét ha megjelennek a torz, színhibás, betegségre fogékony egyedek.
2023. máj. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%
Beltenyésztésből származó negatívumok náluk is felüthetik a fejüket, lásd: 1-es válaszban leírtakat. Épp amiatt a létszám mellett az is érdekes ,hogy hány generáció telt el? Mennyire csak testvérek tudtak egymással szaporodni (ezt persze ilyen helyzetben marha nehéz nyomon követni), illetve eleve a kiinduló populáció mennyire volt genetikailag “gazdag”. De mindegy is, hosszútávon szükség lehet frissítésre. Szóval nem hülye ötlet kicserélni vagy pluszba berakni pár idegen halat (én a cserére szavazok. A 180 hal így is elég kövér létszám).
2023. máj. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A kiinduló populáció igen csak kevert volt, azóta kb 4-5 generáció telhetett el.Nem utal semmi a vérfrissítés fontosságára, ezért is gondoltam pár egyeddel besegíteni nekik genetikailag.
2023. máj. 5. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!