Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sügérekkel milyen halak...

Sügérekkel milyen halak tarthatóak?

Figyelt kérdés

2 Yellow sügér,2 vöröstorkú sügér és 2 paradicsom hal van jelenleg egy 150 literesbe pár darab mollyval.

Van egy másik majdnem 300 literesem és arra gondoltam,hogy a sügéreket át tenném a nagyba.

A nagyba vannak mollik,guppik,zebrák,tetrák és vitorlás halak.

Ha a 150 literesbe át rakom az elevenszülőket és a zebrákat a nagyba gond nélkül el élhetnek egymás mellett a vitorlásokkal és a tetrákkal a fent említett sügérek és paradicsomhalak?



2023. máj. 14. 15:55
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

A sügérek általában cichlidák, és híresek a területükön való agresszív viselkedésről és a halakra és a környezetükre gyakorolt hatásaikról. Az általad felsorolt fajok közül mindkét sügérfaj és a paradicsomhal is cichlidákhoz tartozik, és mind híresek az agresszív viselkedésükről. Ezért nem ajánlott a cichlidák tartása olyan halakkal együtt, amelyek nyugodtabbak és kisebbek lehetnek, mert könnyen megtámadhatják vagy elüldözhetik őket.


Az elevenszülők és a zebrák általában békés halak, de a vitorlás halak általában aktívabbak és fajsúlyuk nagyobb, ami azt jelenti, hogy nagyobb területet igényelnek. A mollyk és a guppik tartása általában nem jelent problémát más halakkal együtt, mivel általában békésebbek, mint a cichlidák.


Összefoglalva, ha áthelyezed a sügéreket a nagyobb tartályba, akkor a fent említett békésebb halak (mollyk, guppik, zebrák, tetrák) nagyobb eséllyel élnek együtt a vitorlásokkal és a cichlidákkal. Azonban a sügérek és a paradicsomhalak együtt tartása kockázatos lehet a cichlidák agresszív viselkedése miatt. A halak viselkedése mindig változó, így a megfigyelés nagyon fontos a békés együttélést biztosító döntések meghozatalához.

2023. máj. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Uh… nagyon vegyes társaság, alig tudom eldönteni mit hova lehetne tenni. Legszívesebben legalább felét vagy lecserélném valami másra vagy egy az egyben elajándékoznám s kész. Kicsit olyan érzés mint a farkas-kecske-káposzta fejtörő (vagy valami ilyesmi. Tudod, át akarnak kelni a folyón de a csónakba azt hiszem egyszerre csak 1 vagy 2 fér el s úgy kell kitalálni ,hogy mindenki átjuthasson. Valami ilyesmi, nem emlékszem pontosan, mindegy).


Szerintem a 300 literesbe mindenképp menjenek a yellow és vöröstorkú sügérek. Melléjük ha nem verekednek akkor vagy a vitorlások vagy a paradicsomhalak, mindkettő elég necces. Szerintem a mollik ide jöjjenek.

A 150 literbe mehetnek a tetrák és zebrák és vagy a vitorlások vagy a paradicsomhalak.


Legalább is ami a viselkedést illeti. De például vízkeménység alapján a vitorlások kicsit jobban passzolnak a vöröstorkúakkal mint utóbbi az aranysügérekkel.


A guppik nagyon kilógnak, legszívesebben egyik helyre sem tenném.


Nem tudom, mindenhogyan elég rizikós. Hátha valakinek van jobb ötlete.

2023. máj. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget.


Sejtettem,hogy rossz az összeállítás a nagyot már így vásároltam halakkal együtt.


A paradicsom halak nem verekednek a sügérekkel. Nagyon békések. Sajnos az eladó nem tájékoztatta a testvérem akinek megtetszett a paradicsomhal és megvette. Féltem én is mert olvastam,hogy agresszívek,de szerencsére nagyon nyugisak egyenlőre(bár már hónapok óta megvannak)

Kipróbálom akkor mennyire jönnek ki.

Guppiból nincsen sok főként újszülöttek vannak és 3 felnőtt. Tegyem őket az 54 literes bettásba?

2023. máj. 14. 18:14
 4/7 Tevenyereggyarto ***** válasza:

“Sajnos az eladó nem tájékoztatta a testvérem akinek megtetszett a paradicsomhal és megvette.”


Akinek nem inge… de sokszor jobb is ha az eladó nem próbálja meg “tájékoztatni” az embert. Sajnos sokszor akarva vagy akaratlanul félrevezetnek. A vásárló dolga felkészülten menni. De ez már mindegy, a halak megvannak szóval ebből kell kihozni a legjobbat.


“Tegyem őket az 54 literes bettásba?”


Hát… mondjuk úgy ha én biztosítási ügynök lennék akkor nem kötnék életbiztosítást egy olyan guppival aki bettával él együtt. Ez rendszerint szintén nagyon rizikós helyzet aminek nem szokott jó vége lenni. Persze előfordulnak meglepően békés betták, de na. Ha a tiéd pont nem olyan…

Az a baj ,hogy a nagyban megeszik a sügérek, a kisebben a vitorlások szednék szét, a még kisebben meg a betta :/ De talán a két nagy akva közül az egyikben életben maradnak ha van sok felszíni növényzet. Talán a 300 literesben lenne a jobb esélyük mert az ottani nagy sügérek inkább alul mozognak. Talán… de ha meglátják őket akkor aznapra megvan a vacsi :C A vitorlásaid mennyire kötekedők, agresszívak? Talán hozzuk sok növény mellett?

2023. máj. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Jelenleg is együtt élnek a gupikkal a vitorlások is. Nagyon nyugisak,nem piszkálódnak.


A betta sem agresszív ő is bent volt a nagyba ahogy vettem,de külön raktam a kicsibe mégiscsak jobb neki mint akkora társaságban.

Szerencsére egyik halam sem mutat agressziót.

2023. máj. 14. 19:26
 6/7 anonim ***** válasza:
Semmi más. Sügér, víz, kő, homok. Ennyi való egy sügeres akváriumba. Minden mást kinyírnak, megesznek, ledarálnak. A cuccokat is csak szórd bele, majd ők elpakolják ahova akarják. Nem vicc. Minden nap máshogy nézett ki a sügeres akváriumom. :D
2023. máj. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mondjuk nem az eladót kéne hibáztatni. Ha valaki vesz egy állatot akkor először utána kéne olvasni, vagy ő is kérdezhetett volna. Az se ciki ha előkapja a boltban a telefont, beírja a hal nevét a googlebe és gyorsan elolvassa mik a szükségletei.

Egyszer se vásároltam mégy úgy díszhal kereskedésben hogy megállított volna az eladó, hogy figyu ugye tudod hogy ez a hal x literben érezi jól magát, ezzel meg azzal nem tartható blablabla.

2023. máj. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!