Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kellene egy kis segítség,...

Kellene egy kis segítség, elpusztulnak a pancélos harcsáim, mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

Tavaly decemberben indítottam az akváriumot. 80x35x40-es, bruttó 112 liter.

Jelenlegi lakók. 20 moszkító razbóra, 12 vörös karcsú díszmárna, 1 pakisztáni csík, és (még) 3db panda páncélos(8-an voltak..)

A probléma kizárólag a páncélosokat érinti, azok szép lassan, egyesével elhullanak, a többi hal jól van.

Külső szűrőt használok, az aljzat barkácsboltban vásárolt 0.8-1.2mm-es szűrőhomok, alatta egy leheletnyi táptalaj.

Világítás egy chihiros AII 3300 lumenes LED lámpa.

Vannak növények is bőven, rotala, hm , ambúlia, vizicsillag, anubias, crypto félék...

Vízcsere kb. 10 naponta 40% lágyított víz visszasózva.

Száraz, és fagyasztott kaját kapnak felváltva.

Mit rontok el?


2023. máj. 22. 13:35
 1/7 Kólauborkával ***** válasza:

Fotót is tölthetnél fel.

(Nem vagyok szalértö, de a leírásod alapján nem vettem észre semmit, néha egy kép többet mond minden szóbál).

2023. máj. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Pontosan mit kapnak enni? Valami elváltozás, tünet, akármi?

Ammónia/ nitrit/ nitrátszintet mértél?

Esetleg nem került valami új a vízbe, akármi? (Azt hiszem a páncélosharcsák kicsit érzékenyebben a rézre mint a többi hal, de ebben nem vagyok biztos)

Történt bármi új mostanság? Legyen az akár új dekor vagy növény, hal, akármi.

2023. máj. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem került semmi a vízbe. Nincs is más, csak homok, lávakő, meg gyökerek. Sajnos csak nitrát/foszfátot tudok mérni. No3 15mg Po4 0.8mg per liter.

Sera vipan lemezes kaja van, meg fagyasztott artémia, meg valami garnéla kaja, azt szeretik nagyon.

Annyi tünetet látok, hogy kifakul, lesoványodik, és elbújik

2023. máj. 22. 15:28
 4/7 Tevenyereggyarto ***** válasza:

A nitrát teljesen normális szinten van, szóval nem hiszem ,hogy azzal lesz baj. Kaja esetleg nincs lejárva?

Egyébként kifakulás-elhullás előtt hogy viselkednek? Esznek rendesen, elég aktívak stb?

2023. máj. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

4-es: nincsennek lejárva a kaják

Inkább elbújnak, kevésbé aktívak a vége fele, kevesebbet is esznek

Esetleg az lehet, hogy rossz tenyészetet fogtam ki?

2023. máj. 23. 12:51
 6/7 Tevenyereggyarto ***** válasza:

“Esetleg az lehet, hogy rossz tenyészetet fogtam ki?”


Hát az összeállítással nincs gond, víz úgy tűnik rendben, kaja is okés, a többi hal jól van stb. Szóval meglehet ,hogy csak egy szerencsétlen csapatot fogtál ki. Lehet alapból volt valami bajuk (mondjuk belső paraziták vagy genetikai defekt, ki tudja) s mostanra ütközött ki. Sajnos ha ritkán is de előfordulhat az ilyesmi. Ami elég szomorú mert sikeresen elérték az eladási méretet s most az ember azt sem tudja ,hogy mit ronthatott el. Pedig úgy néz ki minden rendben, szóval nincs ötletem azon kívül ,hogy magukkal a halakkal volt valami.


Esetleg ha az egyiken jelentkeznek a tünetek akkor rakd külön s próbáld meg kezelni, hátha. Elvégre a halálnál rosszabbat nem tudsz tenni vele (jó, az elhúzódó szenvedés rosszabb mint a “gyors” halál, de láthatóan ha nem csinálsz semmit velük akkor a tünetek jelentkezése után úgyis hamar elhullanak).

2023. máj. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Lehet valami bélféreg. Azért is soványodtak le.
2023. máj. 24. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!