Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Anubias növények nem mérgezöek...

Sanzii kérdése:

Anubias növények nem mérgezöek akváriumba?

Figyelt kérdés
2023. máj. 28. 19:41
 1/9 Tevenyereggyarto ***** válasza:
Nem, sőt közkedvelt, népszerű növények. Miért lennének azok, honnan jött az ötlet?
2023. máj. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

valahol olvastam

azért kérdeztem.

2023. máj. 28. 20:51
 3/9 A kérdező kommentje:
azért köszi
2023. máj. 28. 20:52
 4/9 anonim ***** válasza:
75%

Az ötlet onnan jöhetett, hogy ha megvágod a levelét, abból valamennyire mérgező lé folyik ki. Hogy ez egy ilyen sérülésnél mennyire ártalmas, azt nem tudom.

De a halak nem szokták rágcsálni, ha meg egy levél magától lehull, az nem okoz semmilyen problémát.

Szóval lehet, hogy vannak mérgező nedvei, de ettől még gyakorlatilag mindenki biztonságosan tartja őket akváriumban.

2023. máj. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
lehet valami ilyesmit olvastam tényleg
2023. máj. 28. 21:05
 6/9 Tevenyereggyarto ***** válasza:
75%
Hát talán ha egy akva dugig van velük s úgy megtépázod őket ,hogy egyetlen ép levél sem marad akkor talán árthat az érzékenyebb halaknak. De ez nagyon speciális eset. A valóságban emberek millióinak van akváriuma s rengetegen tartottak/ tartanak anubias fajokat, mégis soha nem hallottam ,hogy az okozna problémát (benne vagyok 2-3 akvaristás csoportban illetve több ilyen témájú YT csatornát is követek, szóval már biztos láttam pár száz vagy ezer akváriumot bemutatva, később update videóban stb s nem emlékszem ,hogy egyszer is lett volna ilyesmi probléma az anubiasokkal).
2023. máj. 29. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
rendben köszönöm
2023. máj. 29. 07:58
 8/9 anonim ***** válasza:
53%
Nyilván ha az lenne akkor nem árulnák..
2023. máj. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Statisztikailag a dihidrogénmonoxid is mérgező. A minden ok nélkül elhunyt emberek 100%-ának testében nagy mennyiségben kimutatták.

Az is tény hogy a teknős néhány növény kivételével minden felzabál, ilyenek a borostyánfélék meg az anubiasok.

2023. máj. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!