Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerencsebambuszt akarok...

Szerencsebambuszt akarok tenni akváriumba, szerintetek meg marad?

Figyelt kérdés
mert a bambusznak csak víz kell és nem kell föld táp anyag szerzéshez , annyit tennék hogy ugyan úgy el ültetném mint a többi vízi növényt, és enged ki magából valamilyen káros anyagot amit a halak nem csípnek?:S
2010. okt. 12. 13:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Attól, hogy a facebook-on, a happy aquarium nevű alkalmazásban tudsz az akváriumba tenni, attól még a valóságban nem (ha innen jött az ötlet).

Másik részről pedig szerintem nem illik az akváriumba.

Nem hiszem, hogy bírná a teljes víz alatti életet, az más, hogy úgy kell tartani, mint a vágott virágot (pl. egy vázában, vízben, föld nélkül).

Nem tudok róla, hogy lenne káros anyag benne, de én akkor sem tenném a vízbe.

2010. okt. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Wikipedia-n most néztem meg, ott azt írják, hogy állatoktól messze tartandó, mert mérgező.
2010. okt. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
oké köszi a válaszokat , egyébként onnan jött hogy van itthon nekünk bambusz is és aksi is:) és gondoltam bele rakom
2010. okt. 12. 15:01
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem inkább ne tedd bele. Láttam aztán, hogy volt, aki beletette, de az se "normális" akvárium volt, inkább akvaterrárium, vagy plaudárium. Szóval ott is csak félig volt a vízben. Inkább tedd bele egy szép vázába, naponta permetezd meg vízzel, hetente pedig cserélj rajta vizet (állottat, mert a klórostól elsárgul és elhal a levele, 1 napig hagyd állni a vizet másik edényben és azzal töltsd fel, így kimegy belőle a klór, akváriumnál is így kell csinálni a vízcserét egyébként).

:)

2010. okt. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Bocsi, előbb siettem és elírtam, paludárium :)
2010. okt. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!