Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az igaz, hogy az édesvízi...

Az igaz, hogy az édesvízi halak állandóan pisilnek, hogy kihajtsák a testükből a sok vizet mielőtt szétpukkadnak a sejtjeik, a tengeri halak pedig állandóan isznak, hogy víz kerüljön a testükbe és a sós tengervíz ne szárítsa ki őket?

Figyelt kérdés

Tehát alapból egy édesvízi hal teste állandóan venné felfele a vizet, mert sósabb, mint körülötte a tó, folyó. Ezt ellensúlyozza a folyamatos pisiléssel.


A tengeri hal teste pedig kevésbé sós, mint körülötte a tenger, óceán, emiatt állandóan adnák le a sejtjei a vizet a környezetének, ezért folyton iszik, hogy hidratálva tartsa magát.


Valahol ezt hallottam, de nem tudom igaz-e.



2023. jún. 24. 23:15
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja és ez azt is jelenti, hogy egy édesvízi halnak sosem kell innia, tengeri halnak pedig sosem kell pisilnie?
2023. jún. 24. 23:18
 2/10 anonim ***** válasza:
69%
Engem csak az érdekel hol hallottad ezt? Mert el akarok menni oda.
2023. jún. 25. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%
Nem igaz.
2023. jún. 25. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%
Furcsa körökben mozoghatsz, ha ilyeneket hallasz.
2023. jún. 25. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%

3-mas, azokat a furcsa köröket lehet, hogy némileg hozzáértőnek hívják, ezért olyan furcsa számodra.

Kérdező, leegyszerűsítve, hétköznapi szavakkal, igen, végülis a lényeg ez, tehát igaz.


[link]


[link]

2023. jún. 25. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%
Az előttem válaszoló jó és pontos leírásokat közölt! [link] Ez a leírás is ugyan az, talán a megfogalmazása kissé érthetőbb.
2023. jún. 25. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
22%
Én is folyamatosan pisilek, mégsem vagyok hal.
2023. jún. 25. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
12%
#5 Halakat tenyésztünk, de soha a büdös életben nem beszélgetünk arról kívülállókkal, hogy kell e pisilni egy halnak. Ha neked ez a témád egy társaságban, nem sok barátod lehet. 😃 Ez azon is látszik, hogy hatos válaszban saját magadat erősíted meg, mert még ami biztos, abban is bizonytalan vagy.
2023. jún. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem nem gáz, ha valakit a halak pisája érdekel. Én támogatom, hogy mindenkit úgy kell elfogadni, ahogy van. Ettől még lehet jó ember.
2023. jún. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy a természetet kedvelő embert igen is érdekelhet a halak ozmoregulációja.
2023. júl. 1. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!