Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen szűrőt vegyek bettának?...

Milyen szűrőt vegyek bettának? Pontos termék megnevezést szeretnék mert el vagyok veszve a rengeteg szűrő között

Figyelt kérdés

2023. aug. 20. 15:47
1 2
 1/12 robetko ***** válasza:
100%
Írj le mindent hogy pontosan mit vettél már meg!( Hamarosan segíteni fognak 🤣,sok sikert👋),nekem is volt egy bettám!
2023. aug. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
A Netta egy pohár vízben el van, nem kell neki szűrő
2023. aug. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
*A Betta egy pohár vízben el van, nem kell neki szűrő
2023. aug. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Semmit nem vettem még meg, napok óta a szűrőket nézegetem de fogalmam sincs hogy melyik lenne a megfelelő. Azt kihagytam ami fontos hogy egy 33 literek akváriumba kerülne a hálószobámba úgyhogy nem lenne hátrány ha halk lenne
2023. aug. 20. 17:40
 5/12 anonim ***** válasza:
12%

Te utánna olvastál a Betta halnak?

Alapból egyedül javasolt tartani,és mégis mi a francnak neki 33 l-es akvárium?

😂😂😂😂😂

2023. aug. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Mondjuk mert törvényileg előírt hogy gerinces fajt tilos 30 liternél kisebb helyen tartani?
2023. aug. 20. 17:55
 7/12 Tevenyereggyarto ***** válasza:
96%

#6


De, de ez magyar törvény. Ha jól tudom például németeknél 54 liter a minimum s ők némileg előrébb járnak állattartás ügyileg is. Aki szerint egy betta (vagy bármilyen hal) jól él egy pohár vízben az tessék egy kinti budiban bezárva eltölteni pár hetet. Na, ugyan az a szint. S nem hal bele abba a pár hétbe senki ahogy sokszor a betta sem hal meg pár hétig-hónapig. Nem azért mert olyan jó neki hanem mert annyira ellenálló. Egy dolog túlélni és más dolog jól élni.


Egyébként én valamilyen akasztós szűrőt ajánlanék. Szinte bármilyen jó ami képes megszűrni 20-30 litert (tehát a gyári ajánlás alsó határa kb ennyi). Konkrét márka meg típusból sok szóba jöhet, lehet érdemes lenne megnézned a környékeden milyet tudsz beszerezni. Én elsősorban az ismert márkákat tartanám szem előtt mint Eheim, Aquael, Tetra, JBL stb.

2023. aug. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 robetko ***** válasza:
Ahogy a hetes írta akasztós szűrő vagy belső szűrő. Viszont könyörgöm ne legyen az akvárium 50-60 liternél kisebb. Mert úgy nem akarod kínozni szegényt?
2023. aug. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 robetko ***** válasza:
5-ös inkább alapból maradtál volna csendben🤣
2023. aug. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Meton ***** válasza:
A bettának valóban nincs nagy helyigénye és egész jól is társítható, de a zsúfoltságot nem szereti. Ha kicsi az akvárium, akkor legyen benne sok növény, ahol el tud bújni, vagy hogy kevésbé zavarja a nyüzsgés. Ami a szűrőt illeti, nem a betta miatt érdekes. Én külső szűrőt javasolnék, és szerintem az se baj, ha kicsit nagyobbat veszel a szükségesnél. Legfeljebb tisztább lesz a víz. A külső szűrőnél lehet UV fényt alkalmazni, ami fertőtlenít is. Kicsit drágább, de praktikusabb. Ja és a szűrő töltetet is lehet variálni. Egy belső szűrőnél inkább csak a hulladékot szűri ki, a külső szűrővel a káros gázokat is.
2023. aug. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!