Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 54 literes,kezdo akvariumba...

54 literes,kezdo akvariumba ezek a halak jok lehetnek?

Figyelt kérdés

Sziasztok,1hete olvasgatok a temaban,tudom nem sok,ezert is kerdezek.

Szoval eredetileg 105 literest akartam volna,de az csak atlosan ferne az asztalra ami nem volna valami szerencses,szoval maradt az 54,literes,60x30x30 amit talaltam,vagy ha ajanlanatok 60 centi hosszu 80 literes akvariumot,megkoszonnem! :)(mindenkepp fedett),nem szamit ha elore felszerelt,azok ahogy lattam ugyis gagyik,kulon vennek szurot,melegitot,stb.


Szoval, neztem van neten ilyen akvarium kalkulator,de ahol 140%os tobbletet adott ki, lattam neten volt akinek "zsufoltabb" volt,es nem volt vele ugy problema,azert is szeretnem megkerdezni itt,hatha valaki ert hozza.


105 literesbe szerettem volna 10 neont,3guppit (1fiu 2lany) 2 garnelat,igenytelenebbekhez tartozo novenyzeteket.


54literesbe 10 neon 1 guppi 2 garnela megfer? a guppi nem fogja megenni a garnelat?valamint olvastam,hogy ha fiu guppi akkor erdemesebb inkabb mar 5 6 ot tartani egyutt,de ahoz szerintem ez kicsi akvarium,ha jol gondolom, 2 fiu meg lehet csak egymast csesztetne. szoval nemtudom,a betta is tetszik,de az meg nemtudom,hogy egymagaba tarthato e a neon,es a garnelakkal,valami egyebb otletet tudtok adni,hogy mi legyen? 1 rajhal tipus szerintem boven eleg, de szeretnek meg valami szinesebbet is. Elnezest,hogy igy elhuztam a mondandom.. :D


2023. aug. 28. 01:40
 1/9 A kérdező kommentje:
[link] itt van amit talaltam,de 60x30x30 ra beirtam 10 et a kis halakhoz,mar 142% tudom,hogy a neonoknak nagy a mozgasigenyuk,de ha 7et irok be,akkor meg pont jo,szoval eleg bullshit ez az oldal,mondjuk kiindulopontnak jo lehet...
2023. aug. 28. 01:42
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Majd jön Tevenyereggyártó és mindent leír, addig is olvasnivaló, láthatóan ezekre az oldalakra még nem találtál: akvaguru.hu, greenaqua.hu. Mindent megtalálsz a halak igényeiről, társíthatóságáról.
2023. aug. 28. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

“54literesbe 10 neon 1 guppi 2 garnela megfer?”


Éppenséggel férni férnének, de ez így nem lesz jó. A neonok ahogy írod is nagyobb helyigényűek. Ekkora akva egyszerűen szűkös nekik. Meg a 8-10 amúgy is nagyon a minimum. Rajhal, minél több annál jobb.


Guppi csapathal, egymagában magányos. Az 5-6 hím egy általános, bevált ajánlás s remek ekkora helyre. Nem is kellene más hal csak 6, legfeljebb 8 hím guppi, esetleg endlerből mehet kicsit több. Függ a szűréstől is.


Na meg a neonok és guppik is kissé más vizet preferálnak egymáshoz képest, bár nem lehetetlen köztes vízben tartani úgy ,hogy egyik se szenvedjen.


Garnélából szintén bajos csak 2. Na meg halakkal együtt tartani amúgy is kissé körülményes. Ha akarsz garnélákat is akkor legen dús növényzet, főleg mohafélék. Ők kerüljenek be elsőnek, majd egy hét csúszással a halak. Halakból valami igazi nanohalat rakj aminek felnőtt mérete sem több 2-3 centinél. Az endler guppi beleesik ebbe illetve a gyöngydánió és a kéksávos törpedánió sem kimondottan lágyvizes.

Kezdésnek jó 5-10 red cherry vagy annak egy változata/ rokona. Úgy is elszaporodnak. Vagy választhatsz édesvízben nem szaporodót, pl: amano garnéla.


Tarthatsz bettát is, egymagában egy hímet, de ekkora helyre nem ajánlok más halat sem garnélát. Max csigákat.


Szóval akadnak lehetőségek bőven, viszont amit elsőre kigondoltál azt pont nem ajánlom. Jó lenne tudni a vized keménységét is (ha lehet csepptesztel mérd) s a kapott értékek alapján eldönteni ,hogy ahhoz igazítod az élővilágot vagy kigondolsz egy élővilágot és annak az igénye alapján kikevered a vizet.


Oldalakból ezeket ajánlom:


[link] , [link] , [link] , [link]


Ja s ha már kalkulátorok létezik egy olyan ökölszabály ,hogy “1 cm hal= 1 liter víz”. Ez nem a hal helyigényét hanem a vízterhelését adja meg (normál szűrés mellett). Láthatod a neon is kb 4 cm de nem rakhatsz egy neont 4 liter vízbe. Ahogy egy 10-12 fős rajnak sem elég az 54 literesed.

Viszont ez tök jól működik kb 5-10 centiig, relatív karcsú halaknál. Ettől felfele egyre pontatlanabb, egyre több vizet kell rászámolni egyetlen halra. Ez jó arra ,hogy belődd a kigondolt halak terhelését, viszont ne centizd ki a litereket. Egy 54 literesbe nem 54 liter víz lesz hanem olyan 40-50, mert nem töltöd színültig s minden ami benne van vizet szorít ki.

2023. aug. 28. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

#2


“Majd jön Tevenyereggyártó és mindent leír”


Oh😳

Lehet néha kicsit túltolom😅

2023. aug. 28. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szuper amit csinálsz, mindig várom a hozzászólásodat, egy csomót lehet tanulni belőle. (#2 vagyok)
2023. aug. 28. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Bár nem értek a halakhoz (kivéve a tonhal konzervhez, de az nem releváns :D ) és nincs is, de engem is megvett kilóra a hármas! :D Nagyon profi!
2023. aug. 28. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Tevenyereggyarto ***** válasza:

#5 & 6


Jaj, pirulok ☺️ Pedig még csak nem is én vagyok itt a legprofibb, legfeljebb csak az egyik legszorgosabb.

2023. aug. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#2 De,ratalaltam ezekre az oldalakra.

#3 koszonom szepen,nyilvan,elobb majd letesztelem a vizet, megveszem a novenyeket,beultetem,berakom a szurot, stb,ugy hagyom 3 4 hetig,es csak aztan vennek bele halat is. Akkor marad az 5-6 guppi,magaban, esetleg lehet himeket keverni? tobb guppi fajt,vagy csak 6 szivarvanyos,vagy csak 6 endler?, igen az 1cm es szabalyon en is csodalkoztam mikor olvastam,mert aszerint rakhatnek 20 neon halat 2 bettat,es meg mindig volna hely.. :D :D


Eheim 2411 Biopower 160

Sicce Shark Pro 500 ezekben a szurokben gondolkozom, illetve tudnal esetleg meg ajanlani valamit ez a ketto kozul,vagy esetleg valamit ami jobb? Tetra CO2 Plus

Easy Life Easy Carbo

2023. aug. 28. 11:29
 9/9 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

#8 Kérdező


“nyilvan,elobb majd letesztelem a vizet, megveszem a novenyeket,beultetem,berakom a szurot, stb,ugy hagyom 3 4 hetig,es csak aztan vennek bele halat is.”


Ó, hát mindjárt nem is lesz mit írnom :D


“Akkor marad az 5-6 guppi,magaban, esetleg lehet himeket keverni? tobb guppi fajt,vagy csak 6 szivarvanyos,vagy csak 6 endler?”


Lehet vegyesen is. Igen, egy fajból legyen legalább 5-6 s mehet szivárványos és endler együtt. 10-12 vegyes guppicsapat bőven elég ekkora helyre. Ne feledd ,hogy csak hímeket mert nőstényekkel együtt rövid időn belül végeláthatatlan szaporulatproblémád lesz.


“Eheim 2411 Biopower 160

Sicce Shark Pro 500”


Az Eheim Biopower biztos jó lesz. Ráadásul azt utólag könnyen lehet bővíteni. Emiatt érdemes rögtön akkorát venni ami éppen befér (bár azt hiszem a 160-as a legnagyobb ami nálad elfér). Még azt érdemes megnézni ,hogy olcsóbban kijössz-e ha kisebb verziót veszel és külön kosarakat minthogy egyben a nagyobbat, ezt nem néztem meg.


A másikat nem ismerem. Első ránézésre olyan kis robusztus s érdekes az a mágneses kivitelezés. Viszont némileg már alapból gyengébb mint az említett Eheim. Ha ügyelsz a telepítésre akkor eldöcögne ez is. Személy szerint nekem jobban tetszik az Eheim.


“Tetra CO2 Plus

Easy Life Easy Carbo”


Ahogy nézem ez a Tetra cucc is valami folyékony CO2. Nem hinném ,hogy sok hasznát vennéd Easy Life Carbo mellett (már ha nem úgy értetted ,hogy vagy ez vagy az mint a szűrőknél. Ilyen esetben az Easy Life-ra szavazok). Na meg eleve a tervezett növények mondják meg ,hogy igénylik-e a carbo-t vagy bármilyen tápot s ha igen mennyit s milyet.

Na meg ne feledkezzünk meg a fényről, az gyakorlatilag alapjaiban szabja meg a dolgokat.

2023. aug. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!